XXIV Niedziela Zwykła – 12 września A.D.2021

Aklamacja (Ga 6, 14)
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z krzyża Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu świat stał się ukrzyżowany dla mnie, a ja dla świata.

 

 1. Dzisiaj przypada XXIV Niedziela Zwykła. Po każdej Mszy św. sprzedaż cebulek żonkili w ramach akcji „Pola Nadziei”. Dochód z tej inicjatywy zostanie przekazany na rzecz hospicjum św. Kamila.
 2. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT, tego dnia też rozpoczyna się Tydzień Wychowania.
 3. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie o godz. 12.00 odbyły się uroczystości beatyfikacyjne kard. Stefana Wyszyńskiego i siostry Elżbiety Róży Czackiej. W naszych prywatnych modlitwach dziękujemy Bogu za dar tych błogosławionych Polaków.
 4. Przypominamy, że przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej kolejne Nabożeństwo Fatimskie, a także o godz. 19.00 Msza św. w intencji zmarłych w hospicjum.
 6. We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy św. wspólna modlitwa przy krzyżu misyjnym przy Wieczerniku modlitwą Litanii do Krzyża św.
 7. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za przyczyną św. Rity – patronki spraw trudnych i beznadziejnych.
 8. W piątek liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego – założyciela i patrona Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Tego dnia zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 w int. Sióstr posługujących przy naszej parafii.
 9. W sobotę 18 września wspomnienie św. St. Kostki – Patrona Młodzieży i Patrona Polski. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o młodzieży.
 10. W przyszłą niedzielę – 19 września o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Józefa.
 11. Oaza zaprasza młodzież od 7 kl. szkoły podst. na spotkania w każdy piątek o godz. 19.00. Wejście od strony Pl. JP II.
 12. W naszej parafii rozpoczęły się zapisy do Bierzmowania, kierowane szczególnie do uczniów klas 7. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami na indywidualne spotkania do Kancelarii Parafialnej. Zapraszamy też tę młodzież, która do tej pory z jakiś względów nie rozpoczęła swojego przygotowania. Szczegóły zapisów – z podziałem na szkoły i klasy – na plakacie przy wyjściu z kościoła, stronie internetowej i facebooku parafialnym.
 13. Klub Seniora, działający przy naszej parafii, zaprasza na spotkania – w każdą środę o godz. 16.30.
 14. W Rokitnie dn. 18 września w sobotę odbędzie się dziękczynne nabożeństwo za beatyfikację kard. Wyszyńskiego, rozpoczęcie o godz. 15.00 Godziną Miłosierdzia, o 16.00 – Msza św., o 17.30 – Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej, a o 21.00 Apel Maryjny w bazylice.
 15. Jest możliwość wspólnego wyjazdu autokarem na Pielgrzymkę Mężczyzn do Międzyrzecza 25 września. Szczegóły dot. wyjazdu i zapisy w zakrystii.
 16. Stowarzyszenie św. Eugeniusza wraz z parafią pw. św. Józefa w Gorzowie zapraszają na rekolekcje 33-dniowe. Uczestnicy rozważają każdego dnia Traktat św. Ludwika Marii de Montfort, Pismo św. i fragmenty dzieł o tematyce maryjnej.
 17. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny
 18. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Helena Jasińska, Mariusz Mumot, Marian Szarzyński. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 19. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapewniamy o modlitwie.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest