XXIII niedziela zwykła – 9 września A.D.2018

Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.
(Mt 4, 23)

 

 1. Dzisiaj XXIII niedziela zwykła. Rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wybór drogi”.
 2. Dzisiaj Rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp., wręczenie odznaczeń Zasłużonych dla Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
 3. W dniach od 13 do 15 września, Triduum modlitewne ku czci św. Weroniki Giuliani i obchody rocznicy ustanowienia sanktuarium św. Weroniki Giuliani w Gorzowie Wlkp.
 4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie modlitewne we wtorek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
 5. W środę Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 18:00 Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nowennie Msza św.
 6. W czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla w matek oczekujących potomstwa w czwartek o godz. 17:30.
 7. Procesja fatimska w czwartek 13 września po Mszy św. wieczornej.
 8. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 9. Zapraszamy dzieci do śpiewu lub grania w scholii parafialnej, którą poprowadzi Beata. Pierwsze spotkanie w Wieczerniku, piątek godz. 14. 09 godz. 17. 00 (gdzie zostanie ustalony dzień spotkań).
 10. Spotkanie oazy młodzieżowej w piątek o godz. 19:00. Zapraszamy chętną młodzież.
 11. W piątek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msza św. odpustowa w parafii przy ul. Warszawskiej.
 12. W sobotę 15 września Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu pod hasłem „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Diecezjalna Caritas zaprasza uczestników pielgrzymki do udziału w akcji pomocy. Podczas pielgrzymki będzie prowadzona zbiórka obuwia dla osób bezdomnych. Chętni są proszeni o ofiarowanie nowych butów męskich w rozmiarach 42-44. Obuwie będzie można przekazać w Międzyrzeczu. Zapisy w zakrystii. Koszt 20 zł. Wyjazd spod baru „Muszelka” przy ul. Głowackiego o godz. 8:00.
 13. Spotkanie ministrantów w sobotę o godz. 10:30.
 14. Siostry katechetki wznawiają spotkania Oazy Dzieci Bożych, na które zapraszają już będących we wspólnocie, jaki i też nowych chętnych, od 3 kl. Szkoły Podstawowej wzwyż. Pierwsze spotkanie organizacyjne w sobotę, 15.09. o godz. 11:30 w Wieczerniku.
 15. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 16. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców.
 17. W przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży do bierzmowania z klas III gimnazjum. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13:15.
 18. Spotkanie animatorów do bierzmowania z grupy ks. Macieja w piątek po Mszy św. wieczornej.
 19. Zmiana tajemnic różańcowych, Róży „Rodziców za dzieci”, w przyszłą niedzielę 16.09. po Mszy o godz. 12. 00 w Wieczerniku.
 20. W przyszłą niedzielę – Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 21. W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Świata Pracy na Jasną Górę.
 22. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – a w niej: o wierności papieżowi w trudnych momentach Kościoła.
  ”Gość niedzielny” – a w nim: 95 rocznica powstania Gościa niedzielnego oraz nowy dział poświęcony kobietą dotyczący zdrowia, prowadzenia domu, wychowania dzieci.
 23. Kurs przedmałżeński w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Mieszka I w Gorzowie rozpocznie się 16 września Mszą św. o godz. 18:30 i potrwa do 23 września.
 24. Caritas naszej Diecezji zaprasza na III Charytatywny Mecz Piłki Siatkowej „Kromka chleba Caritas”, który odbędzie się 15 września 2018r. Na Hali Sportowej przy ul. Czereśniowej w Gorzowie Wlkp. Rozpoczęcie pierwszego spotkania o godz. 12:45. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy, podczas której będzie trwała zbiórka pieniędzy do puszek na wsparcie i dożywianie dzieci z placówek wsparcia dziennego, prowadzonych przez Parafie i Parafialne Zespoły Caritas w Gorzowie Wlkp.
 25. W dniach 16-23 września Caritas Diecezjalna, Parafialne Zespoły Caritas, Szkolne Koła Caritas organizują dzielenie się chlebem, w którym wezmą udział wolontariusze i podopieczni prowadzonych przez nich placówek. Parafialny Zespół Caritas zaprasza na kromkę chleba ze smalcem w przyszłą niedzielę po Mszach św. na dziedzińcu naszej plebanii.
 26. Kulminacyjnym punktem akcji będzie zbiórka żywności, która odbędzie się w dniach 21-22 września w sklepie Biedronka. Zebrane produkty w formie paczek trafią do osób starszych.
 27. W dniach 21 – 23 września 2018 roku w Zielonej Górze odbędzie się Synod Młodych Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej, organizowany pod hasłem: „Młodzi w Kościele”. Do udziału w nim zaproszeni są ludzie młodzi w wieku od 17 do 25 lat zaangażowani w życie wspólnot parafialnych, ruchów i stowarzyszeń katolickich.
 28. Parafia św. Maksymiliana Kolbe organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach od 22-29 października. Spotkanie organizacyjne 12 września o godz. 19:00.
 29. Zapraszamy do udziału w akcji modlitewnej: „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miasta świata” 2018., która odbędzie się w piątek 28 września o godz. 15:00. Więcej informacji w najbliższym czasie.
 30. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 31. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest