XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia A.D.2021

Aklamacja (Jk 1, 18)
Ze swej woli zrodził nas Ojciec przez słowo prawdy, byśmy byli jakby pierwocinami Jego stworzeń.

 

 1. Dzisiaj przypada XXII Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 20.00, wraca zaś Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Tego dnia także Msza św. o godz. 12.00 z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego oraz poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zapraszamy nauczycieli, dzieci, młodzież i rodziców. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi św. na rozpoczęcie roku w piątek od godz. 15.00.
 4. Przyłączając się do apelu Przewodniczącego KEPu w sprawie „Dnia Solidarności z Afgańczykami”, za tydzień po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu.
 5. W środę rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30, po Mszy św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 7. W czwartek – 2 września o godz. 18.45 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci z 3 klas, przygotowujących się do I Komunii św.
 8. W naszej parafii rozpoczynają się także zapisy do Bierzmowania, kierowane szczególnie do uczniów klas 7. Zapraszamy kandydatów wraz z rodzicami na indywidualne spotkania do Kancelarii Parafialnej. Zapraszamy też tę młodzież, która do tej pory z jakiś względów nie rozpoczęła swojego przygotowania. Szczegóły zapisów – z podziałem na szkoły i klasy – na plakacie przy wyjściu z kościoła, stronie internetowej i facebooku parafialnym.
 9. Zapraszamy na nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych – 6 i 7 września o godz. 18.45 w Wieczerniku.
 10. Od września Kancelaria Parafialna czynna we wtorki w godzinach od 19.00 do 20.30 i w środy od 16.00 do 17.30, a soboty od 8.30 do 10.00.
 11. Zapraszamy na warsztaty pisania ikon w dniach 10-11 września w naszej parafii. Szczegółowe informacje na plakacie.
 12. Do nabycia jak zawsze prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Zofia Ciuksza, Mieczysław Łopatyński, Elżbieta Zierkowska. W ich intencji: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy spokojnego czasu odpoczynku i zapewniamy o modlitwie.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest