XXII Niedziela Zwykła – 1 września A.D.2019

Aklamacja (Mt 11,29ab)
Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem.

 

 1. Dzisiaj XXII Niedziela Zwykła. Dzisiaj również przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej.
 2. W naszej parafii witamy nowych kapłanów – Krzysztofa Osowskiego i ks. Waldemara Grzyba. Prosimy o modlitwę w intencji ich owocnej posługi.
 3. Jutro zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny o godz. 8.00. Możliwość spowiedzi św. pół godziny przed Mszą św. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00.
 4. Nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w poniedziałek oraz wtorek o godz. 18.45. Wejście od strony Żabki.
 5. Rodziców pragnących przygotować w naszej parafii swoje dzieci do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkania indywidualne do Kancelarii Parafialnej w dniach od 2 do 12 września w godzinach od 19.00-20.00. Zapisy dot. przede wszystkim uczniów 7 klas szkoły podst. Zapraszamy także rodziców młodzieży, która jeszcze nie rozpoczęła przygotowania.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. JPII o powołania oraz spotkanie formacyjne po Mszy św. – wspólnoty: Przyjaciół Paradyża i Margaretek, w piątek na spowiedź św. od 15.00 do 19.00 i nabożeństwo do NSPJ przed Mszą św. wieczorną. W sobotę Msza św. o godz. 8.00, zmiana tajemnic różańcowych i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną według stałego porządku.
 7. Zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek o godz. 19.00, scholi dziecięcej w sobotę o godz. 11.00 i Oazy Dzieci Bożych także w sobotę o godz. 12.00.
 8. Po wakacyjnej przewie wznawia działalność parafialny chór Gaudete. Chętnych, którzy chcieliby dołączyć do chóru zapraszamy na próbę w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w salce przy parafii.
 9. Także swoją działalność wznawia Klub Seniora „Aktywna Jesień”. Spotkania w środy o godz. 16.30. Najbliższe spotkanie 11 września.
 10. Zapraszamy do udziału w diecezjalnej edycji inicjatywy modlitewnej „Polska Pod Krzyżem” w Rokitnie w sobotę – 14 września. Organizujemy wyjazd z parafii. Zapisy i szczegóły w zakrystii.
 11. Spotkanie dla młodzieży „Pan Jest z Tobą” w środę – 4 września – o godz. 19.00 w kaplicy katedralnej.
 12. Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli do Rokitna
  w niedzielę – 22 września. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 13. Nasza parafia organizuje projekcję filmu „Tajemnica Ojca Pio” w kinie Helios w sobotę – 21 września – o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii. Cena biletu to 15 zł.
 14. Godzina Święta, czyli adoracja przed Najśw. Sakramentem, w każdy czwartek od godz. 23.00-24.00.
 15. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” , „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz każdy gest dobroci. Życzymy także błogosławionego nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 17. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Feliks Czerkas i Jerzy Rusek. Naszą modlitewną pamięcią ogarnijmy także poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 18. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: pl

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest