1. Dzisiaj odbywa się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć cegiełki na remont Katedry. Jednocześnie informujemy, że będzie można je nabywać przez najbliższe niedziele po każdej Mszy św.
 3. W związku z 100. rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie dzisiaj po Mszach św. będą rozdawane folderki dotyczące Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi, które odprawiane jest przez pięć pierwszych sobót miesiąca. Zapraszamy w sobotę do uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00. Po nim zmiana tajemnic różańcowych.
 4. We wtorek nabożeństwo za wstawiennictwem Świętego Michała Archanioła o godzinie 17.30.
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 7. W piątek 1 września, 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.
 8. 4 września rozpoczniemy nowy rok szkolny – zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi w czwartek od godz. 17:00 i w piątek od godziny 15:00. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 8.00 dla Szkoły nr 20 i o godz. 10.00 dla Szkoły Katolickiej.
 9. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godziny 15.00.
 10. Księża odwiedzą swoich chorych w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 11. W przyszłą niedzielę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, Kościoła Domowego i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna. Zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce wszystkich którzy brali udział w oazach wakacyjnych. Z naszej parafii organizowany jest autokar na to wydarzenie. Zapisy do piątku u Ks. Macieja lub w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł.
 12. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć bilety do kina na film pt. „Fatima. Ostatnia Tajemnica“. Cena biletów zaledwie 10 zł. Film będzie emitowany w dwóch terminach: Sobota 9 września o godz. 16.00 i niedziela 10 września o godz. 18.00; w kinie 60 Krzeseł przy ul. Pomorskiej 73.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: Film „Misja“ – arcydzieło z watykańskiej listy najważniejszych filmów religijnych.
  • „Niedziela“ – a w niej: wywiad ze Stanisławą Grochowską – generalną odpowiedzialną w 75. rocznicę powstania Instytutu Prymasa Wyszyńskiego; o pożegnaniu sekretarki św. Jana Pawła II.
  • Do nabycia jest również miesięcznik „Różaniec“ poświęcony rodzinie potężnej wiarą.
 14. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w imieniu Biura Radia Maryja zaprasza na doroczne Dziękczynienie w Rodzinie, które odbędzie się w Toruniu dnia 2 września. Wyjazd autokarowy z Gorzowa w sobotę o godz. 6.00 sprzed katedry. Zapisy w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele i w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest