XXI Niedziela Zwykła – 24 sierpnia A.D.2020

Aklamacja (Ef 1, 17-18)
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

 

 1. Dzisiaj przypada XXI Niedziela Zwykła, dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu 1,5 metrowej odległości.
 3. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Henryk Grządko, Diecezjalnego Duszpasterza Trzeźwości. Dziękujemy za homiletyczną posługę dzisiejszej niedzieli.
 4. W poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła, swoje imieniny obchodzi ks. Bartłomiej. Zapraszamy na Mszę św. w int. Solenizanta o godz. 18.00.
 5. W najbliższą środę Bractwo św. Józefa zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00 w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce przy parafii. Zapraszamy nowe osoby.
 6. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem świętych Pierwszych Męczenników Polski w int. Ojczyzny.
 7. Rozpoczynamy w naszej parafii zapisy dla kandydatów do Bierzmowania. Zapraszamy uczniów 7 klas szkoły podst. wraz z rodzicami do Kancelarii Parafialnej na indywidualne spotkania od 29 sierpnia do 10 września, codziennie o od godz. 19.00 do 20.00 (wejście do strony Żabki). Do zapisania się zapraszamy także młodzież oraz dorosłych do 21. r. ż., którzy do tej pory nie rozpoczęli przygotowania.
 8. Katolicka Szkoła Podstawowa przy ul. Kućki prowadzi rekrutację do nowo utworzonej „zerówki”. Szczegóły w sekretariacie i u ks. Bartłomieja.
 9. W przyszłą niedzielę, 30 sierpnia zapraszamy na Festyn Rodzinny i Koncert Uwielbienia organizowany przez Stowarzyszenie Rhema Christou przy naszej parafii. Festyn rozpocznie się o godz. 16.00, a koncert o godz. 19.00.
 10. W dniach od 13 do 19 września w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP przy Mieszka I odbędzie się kurs przedmałżeński. Rozpoczęcie w niedzielę (13.09) Mszą św. o godz. 18.30. Spotkania odbywać się będą w kościele a uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.
 11. Od 28 sierpnia w kinach będzie emitowany film „Zieja”. Jest to film o kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego. Zachęcamy do obejrzenia.
 12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Józef Miksza i Ryszard Górecki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i życzymy błogosławionego czasu urlopu i wakacji.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest