1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w sali Jana Pawła II.
 2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki skierował do nas apel prosząc o wsparcie dla naszych rodaków dotkniętych skutkami nawałnic. Prosi w nim o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska. Więcej informacji można znaleźć w gablocie.
 3. 8 września 2017 r. przypada 300 rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Ojcowie Paulini wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, w Roku Jubileuszu koronacji Cudownego Obrazu, zapraszają, do dziękczynienia Bogu za przymierze z Królową Polski. Główne obchody jubileuszowe odbędą się na Jasnej Górze 26 sierpnia 2017 r. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 5. W czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Pierwszych Męczenników Polskich o godzinie 17:30 (różaniec za Ojczyznę). Po Mszy spotkanie róży różańcowej kobiet modlących się za Ojczyznę
 6. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 7. PZC po Mszach św. zbiera ofiary do puszek na wyprawki szkolne dla dzieci z rodzin objętych opieką.
 8. Dzisiaj po każdej Mszy św. można nabyć cegiełki na remont Katedry. Jednocześnie informujemy, że będzie można je nabywać przez najbliższe niedziele po każdej Mszy św.
 9. Istnieje już możliwość zapisywania intencji mszalnych na rok 2018. Intencje przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: „Niewidzialna armia“ artykuł o uczestnikach duchowej adopcji dziecka poczętego.
  • „Niedziela“ – a w niej: z Maryją przez Polskę i świat.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 12. Słowa podziękowania kierujemy dla piekarni Państwa Krystyny i Ryszarda Ostęp przy ul. Mieszka I, za ofiarowanie chlebów dla potrzebujących.
 13. Wakacje zmierzają ku końcowi. 4 września rozpoczniemy nowy rok szkolny – zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.
 14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest