XVIII Niedziela Zwykła – 31 sierpnia A.D.2022

Przypowieść o bogaczu – Rembrandt van Rijn, 1627, Staatliche Museen w Berlinie

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (Mt 5,3)

 

 1. Dzisiaj XVIII Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o godz. 17.30 za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w int. powołań.
  W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 15.00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 3. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu.
 4. W poniedziałek rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W modlitwie nie zapomnijmy o obrońcach naszej Ojczyzny.
 5. Także jutro oraz we wtorek nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Rozpoczęcie o godz. 18.45 w Wieczerniku.
 6. W czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów.
 7. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego, zapraszamy na wieczór uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie o 19.00 konferencja i modlitwa uwielbienia.
 8. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autobusowego na święcenia biskupie ks. Adriana Puta do Zielonej Góry w sobotę, dn. 13 sierpnia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
 9. Zapraszamy na Akatyst ku czci NMP, 15 sierpnia o godz. 20.30 do Katedry. Akatyst będzie wykonany w dwóch językach przez katolików obrządku łacińskiego i wschodnich. Nabożeństwu w int. pokoju będzie przewodniczył Ks. Bp Adrian Put.
 10. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., chrześcijańskiej wrażliwości i godnym stroju w miejscach sakralnych.  
 11. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Krystyna Kulba, Danuta Kowaluk, Jerzy Drozd, Alina Sacharczuk, Wacław Migdalski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 13. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapewniamy o modlitwie za parafian i przybyłych gości.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest