XVIII Niedziela Zwykła – 2 sierpnia A.D.2020

Aklamacja (Mt 4, 4b)
Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych.

 

 1. Dzisiaj przypada XVIII Niedziela Zwykła.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu 1,5 metrowej odległości.
 3. W poniedziałek oraz we wtorek o godz. 18.45 nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Nauki w Wieczerniku.
 4. W tym tygodniu przypada I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W tym dniu przypada także Święto Przemienienia Pańskiego. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ.
 5. W czasie wakacji (lipcu i sierpniu) Kancelaria Parafialna czynna we wtorki od 19.00 do 20.30 i w soboty od 8.30 do 10.00.
 6. Zapraszamy do udziału w czuwaniu pielgrzymkowym w poniedziałek 3.08 i w piątek 7.08 o godz. 18.00 oraz we wtorek 11.08 o godz. 21.00. Plan Mszy w pozostałe dni jest dostępny na plakatach i na stronie internetowej. 
 7. W sobotę wyruszy piesza pielgrzymka do Bledzewa. Rozpoczęcie o godz. 7.30 na pl. Katedralnym. Zapisy trwają w zakrystii. Zapraszamy także do grona duchowych pielgrzymów. Intencje, które omodlą pątnicy można składać przy ołtarzu św. Joanny Beretta Molla. Więcej informacji u ks. Bartłomieja i na plakatach.
 8. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Stanisław Izworski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 10. Trwają wakacje. Życzymy wszystkim wyjeżdżającym i wypoczywającym błogosławionego czasu
  i niech nie zabraknie w niedzielnej Eucharystii. Pamiętajmy też, że w miejscach sakralnych obowiązuje godny strój.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest