XVII niedziela zwykła – 29 lipca A.D.2018

Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój.
(Łk 7, 16)

 

 1. Dzisiaj XVII niedziela zwykła w roku liturgicznym.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do puszek w ramach akcji 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy.
 3. Osoby chętne do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie przedpielgrzymkowe w dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek 31 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę. Msza św. na rozpoczęcie Pielgrzymki w parafii p.w. N.M.P. Królowej Polski przy ul. Żeromskiego o godz. 6:00 rano.
 5. We wtorek wyrusza – Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Nauczycieli „Warsztaty w Drodze” z Zielonej Góry na Jasną Górę.
 6. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zachęcamy do zachowywania w tym czasie trzeźwości.
 7. W środę 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 8. Decyzja Przełożonych Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi z naszej parafii odchodzi siostra Małgorzata i siostra Bogusława. Dziękujemy im za posługę w naszej parafii. W ich miejsce przychodzą: siostra Aldona i siostra Beata. Życzymy im owocnej pracy w naszej wspólnocie.
 9. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 10. W czwartek 2 sierpnia, odpust Porcjunkuli – możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Warunki odpustu: spowiedź, Komunia św., odwiedzenie kościoła i odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego.
 11. Nabożeństwo ze Św. Janem Pawłem II o powołania do służby Bożej i za powołanych w czwartek o godz. 17:30.
 12. Spowiedź z racji I piątku miesiąca w piątek od godz. 15:00.
 13. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:00 rano. Po Mszy św. i różańcu zmiana tajemnic różańcowych.
 14. Dominik odwiedzi swoich chorych w piątek w godzinach porannych. Ks. Maciej odwiedzi swoich chorych w sobotę 11 sierpnia.
 15. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – a w niej: o tym czego nie zobaczysz w muzeum Powstania Warszawskiego i wiele innych interesujących tematów.
  ”Gość niedzielny” – a w nim: o kapelanach w czasie Powstania Warszawskiego?
 17. Istnieje możliwość wyjazdu do Częstochowy na powitanie pielgrzymów w sobotę 11. 08. br. o godz. 22.00 spod naszego kościoła. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.
 18. Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna będzie we wtorki i środy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w soboty w godz. 8:30 – 10:00.
 19. W poniedziałek swoje praktyki kończą klerycy: kl. Wojciech i kl. Rafał. Dziękujemy im za ofiarną pracę na rzecz parafii i hospicjum.
 20. Zapraszamy na comiesięczne spotkanie młodzieży „Pan jest z Tobą”, które odbędzie się w środę, 1 sierpnia, w kaplicy katedralnej o godz. 19:00.
 21. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 22. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest