XVII Niedziela zwykła – 26 lipca A.D.2020

Aklamacja (Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

 

 1. Dzisiaj przypada XVII Niedziela Zwykła.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszy św. w maseczkach ochronnych lup przy zachowaniu 2 metrowej odległości.
 3. W piątek, 32 lipca, rozpoczyna się 38. Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę w formie duchowej. Wszystkich pątników zapraszamy tego dnia na Mszę św. w kaplicy katedralnej o godz. 18.00 Każdego dnia będą odbywały się czuwania w poszczególnych parafiach. Szczegóły na plakatach. W naszym kościele takie czuwanie odbędzie się w poniedziałek 3.08 i w piątek 7.08 oraz we wtorek 11.08 o godz. 21.00
 4. W sobotę wyruszy piesza pielgrzymka do Skwierzyny. Rozpoczęcie o godz. 7.30 na pl. Katedralnym. Zapisy trwają w zakrystii. Zapraszamy także do grona duchowych pielgrzymów. Intencje, które omodlą pątnicy można składać przy ołtarzu św. Joanny Beretta Molla. Więcej informacji u ks. Bartka i na plakatach.
 5. W sobotę, 1 sierpnia, 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny. W intencji Ojczyzny ofiarujmy też sierpniowy dar trzeźwości.
 6. W tym tygodniu przypada także I Sobota miesiąca. Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 7. W czasie wakacji (lipcu i sierpniu) Kancelaria Parafialna czynna we wtorki od 19.00 do 20.30 i w soboty od 8.00 do 10.00.
 8. Dzisiaj o godz. 14.00 na placu Katedralnym różaniec przebłagalny za grzechy aborcji.
 9. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Górnostaj, Stanisław Bednarz, Urszula Wójciak, Elżbieta Klimkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego czasu wakacji.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest