XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca A.D.2021

Aklamacja (Łk 7, 16)
Wielki prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój.

 

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła, dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy, że przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Dzisiaj wspomnienie liturgiczne św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. oraz możliwość wsparcia akcji „1 grosz za 1 kilometr”, z której dochód przeznaczony jest na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 4. Spotkanie organizacyjne dla chętnych do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę dzisiaj po Mszy o godz. 18.00.
 5. Zachęcamy również, aby dołączyć do grona duchowych pielgrzymów. Swoje intencje wraz ze wsparciem pątników można składać na bocznym ołtarzu św. J. B. Mola.
 6. Istnieje możliwość wyjazdu na powitanie pielgrzymów na Jasnej Górze lub dołączenia do nich na ostatnim etapie. Autokar wyjedzie 11. sierpnia w godz. 22.00 sprzed naszego kościoła. Zapisy w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę przypada rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
 8. Tego dnia także rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości.
 9. Prosimy rodziców, aby dzieci i młodzież uczestniczącą w tym roku w różnych formach wypoczynku, zaopatrzyć w pisemną prośbę skierowaną do organizatorów o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Przypominamy również o godnym stroju w miejscach kultu.
 10. Instytut Filozoficzno – Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej w trybie popołudniowym dla świeckich. Studia są bezpłatne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.
 11. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna we wtorki w godzinach od 19.00 do 20.30 i w soboty od 8.30 do 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny, numer telefonu: 797 962 203.
 12. Do nabycia jak zawsze prasa katolicka:Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Halina CIENIAK i Zofia MROZIŃSKA. W ich intencji: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest