XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca A.D.2022

Aklamacja (Rz 8, 15bc)
Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym wołamy: „Abba, Ojcze”.

 

 1. Dzisiaj XVII Niedziela Zwykła. Z racji jutrzejszego święta św. Krzysztofa dziś po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów na parkingu przed kościołem. Zachęcamy do wsparcia akcji „1 kilometr za 1 grosz” – z której dochód jest przeznaczony na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 2. Spotkanie organizacyjne przed Pieszą Pielgrzymką z Gorzowa na Jasną Górę dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorki od godz. 19.00 do 20.30 oraz w soboty od godz. 8.30 do 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na numer dyżurny.
 4. We wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.
 5. Nabożeństwo w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem Pierwszych Męczenników Polski w czwartek o godz. 17.30.
 6. W przyszłą niedzielę wyruszy jubileuszowa 40. Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.00 w katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz odprowadzenia pielgrzymów z naszego miasta.
 7. Przy wyjściu z kościoła można składać jeszcze swoje intencje oraz  dołączyć do grupy duchowych pielgrzymów.  Można również wesprzeć materialnie pątników. Dziękujemy za każdy dar serca ofiarowany na cele pielgrzymki.
 8. Chętnych do wyjazdu na powitanie pielgrzymów w Częstochowie  11 sierpnia prosimy o zapisy w zakrystii.
 9. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., chrześcijańskiej wrażliwości i godnym stroju w miejscach sakralnych. Prosimy, aby rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.  
 10. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Grzegorz Kuca. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. Życzymy błogosławionego czasu wakacji.

 

Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest