XVI Niedziela Zwykła – 5 lipca A.D.2020

(Mt 11,25)
Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom.

 

 1. Dzisiaj przypada XVI Niedziela Zwykła. W sobotę 11 lipca święto św. Benedykta – patrona Europy. Módlmy się za nasz kontynent.
 2. Od dzisiejszej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. w czasie każdej Mszy św., a w dni powszednie pół godziny przed każdą Mszą. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych lub przy zachowaniu 2 metrowej odległości.
 3. W czasie wakacji (lipcu i sierpniu) Kancelaria Parafialna czynna we wtorki od 19.00 do 20.30 i w soboty od 8.30 do 10.00
 4. W poniedziałek oraz we wtorek nauki przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Nauki w Wieczerniku, rozpoczęcie o godz. 18.45.
 5. W poniedziałek także o godz. 19.00 Msza św. w kościele za zmarłych w hospicjum.
 6. Z powodu epidemii tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie w formie jednodniowych wędrówek. W sobotę 1 sierpnia wyruszymy z Gorzowa do Skwierzyny, a 8 sierpnia z Gorzowa do Bledzewa. Tradycyjnie wyruszy autokar, który dotrze do Częstochowy 12 sierpnia. Istnieje możliwość wędrowania pieszo na ostatnim etapie (ok. 10 km). Wszystkich zainteresowanych takimi formami pielgrzymki prosimy o zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę 19 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele. W dniach 07 – 12.08 w gorzowskich kościołach odbywać się będą czuwania dla pielgrzymów. Szczegółowy plan podamy niebawem. Więcej informacji u ks. Bartłomieja
 7. Prosimy rodziców, aby dzieci i młodzież uczestniczącą w tym roku w różnych formach wypoczynku, zaopatrzyć w pisemną prośbą skierowaną do organizatorów o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.
 8. Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze ogłasza nabór na studia magisterskie. Wykłady od poniedziałku do czwartku od 16.15 – 20.30. Jest także możliwość 2-lenich studiów podyplomowych teologiczno-katechetycznych. Szczegóły na stronie internetowej Instytutu.
 9. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Helena Szczepaniak, Maria Tkacz, Maciej Bazyluk, Mirosław Tłoczyński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego czasu wakacji.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest