XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca A.D.2022

Chrystus w Domu Marty i Marii, Jan Vermeer 1654—1656, Scottish National Gallery

Aklamacja (Dz 16,14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

 

 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna czynna jest we wtorki od godz. 19.00 do 20.30 oraz w soboty od godz. 8.30 do 10.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na numer dyżurny.
 3. Zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych w czwartek o godz. 17.30.
 4. Chętnych do wzięcia udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele.
 5. Istnieje możliwość dołączenia do grupy duchowych pielgrzymów. Z tyłu kościoła zostały wyłożone formularze, na których prosimy wpisać swoje intencje i złożyć je do skarbony przy ołtarzu św. Joanny Beretty Molla. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie również możliwość wsparcia pielgrzymki. Dziękujemy za dotychczas przekazane dary.
 6. Chętnych do wyjazdu na powitanie pielgrzymów w Częstochowie 11 sierpnia prosimy o zapisy w zakrystii.
 7. Z racji liturgicznego wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej. Zachęcamy do wsparcia akcji „1 kilometr za 1 grosz” – z której dochód jest przeznaczony na zakup pojazdów dla misjonarzy.
 8. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., chrześcijańskiej wrażliwości i godnym stroju w miejscach sakralnych. Prosimy, aby rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.  
 9. Do nabycia jestprasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: śp. Bernarda Hołowacz. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 11. Życzymy błogosławionego czasu wakacji.

 

Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest