XIX Niedziela Zwykła – 7 sierpnia A.D.2022

Czuwajcie i bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.
(Mt 24, 42a. 44)

 

 1. Dzisiaj XIX Niedziela Zwykła. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na KUL i nasz diecezjalny IFT.
 2. Decyzją Ks. Biskupa posługę w naszej parafii rozpoczyna ks. Henryk Jągowski, wieloletni proboszcz w parafii pw. św. Antoniego w Starym Polichnie. Życzymy obfitości łask Bożych i opieki Pierwszych Męczenników Polski.
 3. Msza św. za tych, którzy zmarli w hospicjum św. Kamila w Gorzowie odbędzie się jutro w naszym kościele o godz. 19.00.
 4. We wtorek święta św. Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, a w środę święto św. Wawrzyńca – diakona i męczennika.
 5. W sobotę – 13 sierpnia, po Mszy św. wieczornej kolejna procesja fatimska. Również w sobotę zapraszamy na różaniec fatimski w int. rodzin i dzieci o godz. 15.00 przed Katedrą, przy pomniku Bpa Wilhelma Pluty.
 6. Także w sobotę święcenia biskupie w zielonogórskiej Konkatedrze przyjmie ks. Adrian Put. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu autobusowego na święcenia. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
 7. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP w Rokitnie odbędą się diecezjalne dożynki pod hasłem „Aby wszyscy byli jedno”. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Adrian Put.
 8. Tego dnia również zapraszamy na odpust do Katedry na godz. 18.00 i na Akatyst ku czci NMP o godz. 20.30. Akatyst będzie wykonany w dwóch językach przez katolików obrządku łacińskiego i wschodniego.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na autobusowy wyjazd na przywitanie pielgrzymów w Częstochowie. Zapisy w zakrystii.
 10. Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce do Medjugorie i Chorwacji. Pielgrzymka odbędzie się od 30.09 do 8 października. Więcej informacji na plakacie oraz w zakrystii.
 11. W czasie wakacji nie zapominajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., chrześcijańskiej wrażliwości i godnym stroju w miejscach sakralnych.  
 12. Do nabycia jest prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Adam Wołczak, Ryszard Nowak, Czesława Portka, Oliwia Pawłowska, Józef Białczak. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia i zapewniamy o modlitwie za parafian i przybyłych gości.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest