XIV Niedziela Zwykła – 9 lipca A.D.2023

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom. (Mt 11,25)

 

 1. Dzisiaj XIV Niedziela Zwykła.
 2. Od tego tygodnia przez cały lipiec i sierpień kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki od godz. 19.00 do 20.30 oraz w soboty od godz. 8.30 do 10.00.
 3. Zapraszamy do udziału w 41 Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę w dniach od 31.07 do 12.08. Szczegóły na plakacie.
 4. Zapraszamy na rekolekcje z o. Johnem Bashoborą w naszej parafii w dn. 18-19 lipca. Szczegóły na plakatach.
 5. Dzisiaj gościmy w naszej parafii, ks. Krzysztofa Kolanowskiego – Kierownika Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę. Ks. Krzysztof głosi dzisiaj w naszej świątyni słowo Boże, a po mszach zbiórka na organizacje pieszej pielgrzymki. Od dzisiejszej niedzieli  można powierzać intencje w których będą  modlili się pielgrzymi.
 6. Zapraszamy jutro do naszego kościoła, na Mszę św. o godz. 19.00. w int. zmarłych w Hospicjum Św. Kamila.
 7. 11 lipca obchodzimy Święto Św. Benedykta patrona Europy.
 8. Również 11 lipca przeżywamy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Msza św. w int. pomordowanych zostanie odprawiona w „” białym kościółku” u OO. Kapucynów. Po Mszy przejście ze zniczami na skwer przy amfiteatrze pod Pomnik Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej, gdzie przemowę o tematyce historycznej wygłosi prof. Grzegorz Kucharczyk.
 9. W najbliższy czwartek 13 lipca zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie po wieczornej Mszy św. Przed Mszą tego samego dnia kolejne nabożeństwo do Św. Rity.
 10. Zapraszamy duchowych pielgrzymów oraz wszystkich sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na codzienne Apele Jasnogórskie w int. pielgrzymów. Rozpoczynamy 31 lipca o godz. 20.45. w kaplicy M.B. Nieustającej Pomocy w naszej świątyni.
 11. Rozpoczął się czas wakacji. W tym czasie nie zapomnijmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św., chrześcijańskiej wrażliwości i godnym stroju w miejscach sakralnych. Prosimy, aby rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.
 12. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 13. W tym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. Teresa Barczak. W jej intencji…
 14. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest