XIV niedziela zwykła – 7 lipca A.D.2024

Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność. (Łk 4, 18)

 

 1. Dzisiaj XIV niedziela zwykła.  Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dziś kończy swoją duszpasterską posługę w naszej parafii ks. Ireneusz Semkło. Dziękujemy za Jego pomoc i obecność w kapłańskiej i parafialnej wspólnocie.
 2. W czwartek 11 lipca święto św. Benedykta – patrona Europy.Jest to też Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.Msza św.w intencji pomordowanych Polaków zostanie odprawiona w kościele o.Kapucynów o godz.18.00.
 3. W sobotę swoje imieniny będzie obchodził ks. Henryk. Msza w jego intencji o 18. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po mszy wieczornej procesja fatimska wokół placu Jana Pawła II. Zabierzmy ze sobą  świece i różańce.
 4. Za tydzień w naszej parafii kazania wygłosi ks. Rafał – wikariusz naszej parafii. Przybliży nam cel i idee pieszego pielgrzymowania. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło 42 Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa na Jasną Górę.
 5. Przez cały lipiec i sierpień kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki od godz. 19.00 do 20.30 oraz w soboty od godz. 8.30 do 10.00.
 6. Zapraszamy na 42 Pieszą Pielgrzymkę z Gorzowa na Jasną Górę w dniach od 31 lipca do 12 sierpnia. Zapisy przez formularz internetowy.  Szczegóły na plakatach bądź u ks. Rafała.
 7. Zapraszamy do uczestnictwa w pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Wyjazd autokarem sprzed Białego Kościoła w sobotę 13 lipa o godz. 6.00. Powrót w niedzielę 14 lipca w godzinach wieczornych. Zapisy w biurze Radia Maryja przy Białym Kościele.
 8. Katedra organizuje pielgrzymkę autokarem do Częstochowy na powitanie pielgrzymów naszej diecezji. Wyjazd sprzed katedry w niedzielę 11 sierpnia o godz. 8.00. Koszt 300 zł (autobus, ubezpieczenie, posiłki i zakwaterowanie). Zapisy w zakrystii katedralnej i biurze parafialnym.
 9. Msza św.za osoby zmarłe w hospicjum św. Kamila w poniedziałek czyli jutro o godz.19.00 w naszym kościele.
 10. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest Niedziela i Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 11. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej św.pamięci Felicja Wiatr. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 12. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i dobroci, życzymy parafianom i gościom dobrego tygodnia.

 

kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest