XIII niedziela zwykła – 1 lipca A.D.2018

Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
(2 Tm 1,10b)

 

 1. Dzisiaj XIII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16:00. Na czas wakacji będzie Msza św. o godz. 20:00.
 2. Dzisiaj rocznica pożaru Gorzowskiej Katedry. Zapraszamy o godz. 10.30 do kaplicy katedralnej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. za tych, którzy troszczą się o odbudowę Katedry i w intencji wszystkich ofiarodawców. Wieczorem o godz. 20.00 zapraszamy na plac przy Katedrze obok Białego Krzyża do udziału w modlitwie o Boże błogosławieństwo w dziele odbudowy.
 3. Nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. dziecka w poniedziałek i we wtorek o godz. 18:45.
 4. Jutro wyrusza Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej z Otynia na Jasną Górę.
 5. W czwartek 5 lipca wyrusza Pielgrzymka rowerowa z Rzepina na Jasną Górę.
 6. Na czas wakacji nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w środy.
 7. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych i za już powołanych w czwartek o godz. 17:30.
 8. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca.
 10. Spowiedź z okazji pierwszego piątku miesiąca od godz. 15:00.
 11. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w sobotę o godz. 8:00. Po Mszy św. i różańcu zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Księża odwiedzą swoich chorych w sobotę w godz. porannych.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – a w niej o obchodach Maryjnego Roku Jubileuszowego w Rokitnie oraz o warunkach uzyskiwania odpustów z tej okazji.
  ”Gość niedzielny” – o gwieździe filmowej, która wstąpiła do zakonu oraz ciekawe propozycje spędzenia urlopu.
 14. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę w dn. 31.07 – 12.08. Szczegółowe informacje u ks. Bartłomieja.
 15. Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym czynna będzie we wtorki i środy bezpośrednio po Mszy św. wieczornej a w soboty w godz. 8:30 – 10:00.
 16. W związku z rokitniańskim Rokiem Jubileuszowym redakcja TVP3 Gorzów Wielkopolski będzie realizować transmisje Mszy św. z Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie w każdą pierwszą sobotę miesiąca poczynając od 7 lipca br. aż do zakończenia Roku Jubileuszowego. Początek transmisji o godz. 11.00.  TVP3 Gorzów Wielkopolski można oglądać dzięki Naziemnej Telewizji Cyfrowej oraz na stronie internetowej tvp.pl i w aplikacji TVP Stream na urządzeniach mobilnych. Pracownikom TVP3 Gorzów Wielkopolski oraz wszystkim, którzy z ich pomocą łączyć się będą z sanktuarium rokitniańskim, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński udziela swego pasterskiego błogosławieństwa.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest