XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca A.D.2019

Aklamacja (Łk 9,23))
Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

 

 1. Dzisiaj XII Niedziela Zwykła.
 2. Procesja Bożego Ciała ulicami naszej parafii odbędzie po Mszy św. o godz. 12.00. Przejdziemy ulicami: Mikołajczyka, Pl. Jana Pawła II, KEN-a, Konarskiego, Sosnkowskiego i Janockiego. Zakończenie przy pomniku JP II z błogosławieństwem prymicyjnym.
 3. (Dziękujemy za sprawowaną Mszy św. prymicyjną ks. Rafałowi Lisickiemu i ks. Wojciechowi Przyborowskiemu. Prosimy o modlitwę w ich intencji).
 4. Jutro uroczystość narodzenia Jana Chrzciciela, w piątek NSPJ – tego dnia nie obowiązuje post a w sobotę uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła. Taca tego dnia przeznaczona na zabytki w Stolicy Apostolskiej.
 5. W tym tygodniu księża obchodzą swoje imieniny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy św. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. w int. ks. Piotra i ks. Pawła a w czwartek o godz. 18.00 w int. ks. Prałata.
 6. W czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Braci z Międzyrzecza w int. Ojczyzny o godz. 17.30. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w Sali Jana Pawła II.
 7. W czasie wakacji zawieszamy adorację w środę z Koronką do Bożego Miłosierdzia natomiast na Godzinę Świętą zapraszamy tylko w I Czwartek miesiąca. Najbliższa Godzina Święta – 4 lipca.
 8. Nabożeństwa Czerwcowe po mszach św. wieczornych. Po nabożeństwie procesja dookoła kościoła z Najśw. Sakramentem w ramach Oktawie.
 9. Także w czasie wakacji zawiesza swoją działalność Parafialny Klub Seniora „Aktywna Jesień”.
 10. Zapraszamy także do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31.07-12.08. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 11. W czwartek – 27 czerwca – o godz. 16.30 przy ul. Hawelańskiej różaniec za grzechy legalnej aborcji.
 12. 20 czerwca uległ spaleniu i zniszczeniu kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Lutolu Suchym. Na prośbę Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego w kościołach w całej Diecezji w przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na odbudowę świątyni.
 13. W czasie wakacji pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i chrześcijańskiej wrażliwości. Prosimy, by rodzice zaopatrzyli swoje dzieci, udające się na kolonie i obozy, w pisemną prośbę o umożliwienie uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 16. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Janina Stypińska, Krystyna Bednarczyk, Krystyna Kukla, Iwona Hałaburda, Stanisław Szulc. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 17. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest