XI Niedziela Zwykła – 17 czerwca A.D.2018

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.
Aklamacja

 

 1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Przypominamy, że do końca czerwca w każdą niedzielę pozostaje Msza św. o godz. 16:00.
 2. Dzisiaj Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin do Rokitna i główne uroczystości odpustowe.
 3. Dzisiaj zbiórka do puszek na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 4. W poniedziałek – Uroczystość Matki Bożej Rokitniańskiej, Głównej Patronki naszej diecezji. W tym dniu przypada XXIX rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej.

  Instrukcja duszpasterska
  o Roku Jubileuszowym Najświętszej Bożej Rodzicielki,
  Pani Rokitniańskiej

   

  W związku z 350. rocznicą obecności obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej w Rokitnie, na mocy dekretu Stolicy Apostolskiej od 18 czerwca 2018 r. do 18 czerwca 2019 r. obchodzić będziemy w sanktuarium rokitniańskim Rok Jubileuszowy. Poniższa instrukcja zawiera najważniejsze informacje dotyczące inauguracji Roku Jubileuszowego, możliwość uzyskania odpustu związanego z Jubileuszem oraz planu nabożeństw w sanktuarium.

  Inauguracja Roku Jubileuszowego – Rokitno, poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.
  O godz. 17.00 Msza św. inauguracyjna w bazylice rokitniańskiej z błogosławieństwem papieskim pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego.
  UWAGA:
  – Z papieskim błogosławieństwem złączona jest łaska odpustu zupełnego, który – zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej – mogą uzyskać wierni uczestniczący w liturgii Mszy św. inauguracyjnej.
  – Także wierni, którzy nabożnie przyjmą błogosławieństwo papieskie, choć z uzasadnionej przyczyny nie będą fizycznie w uroczystości, będą mogli otrzymać odpust zupełny, jeśli będą z pobożną intencją śledzili transmisję telewizyjną w czasie jej trwania.
  – Transmisja odbywać się będzie na antenie TVP3 Gorzów Wielkopolski.

   

 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszach św. wieczornych.
 6. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym we wtorek po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku.
 7. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity od spraw trudnych i beznadziejnych w czwartek o godz. 17:30.
 8. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 9. W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Msze św. z racji zakończenia roku szkolnego w czwartek o godz. 8:30 klasy I – IV i o godz. 9:45 – klasy V-VII i uczniowie gimnazjum. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w poniedziałek i we wtorek od godz. 16:30 a w pozostałe dni pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 10. W piątek młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk ks. Bp. Pawła Sochy podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 11. W sobotę przypada Dzień Ojca.
 12. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 13. Dzisiaj rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela ul. Niemczewicza. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00.
 14. W naszej parafii odbywa się dzisiaj ewangelizacja pod nazwą Strefa Mocy prowadzona przez świeckiego ewangelizatora Witka Wilka i jego ekipę. Msza św. z udziałem ewangelizatorów o godz. 18:00.
 15. Zapraszamy na jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Folk Przystań”. W Gorzowie wystąpi 11 zespołów folklorystycznych z Malezji, Indonezji, Kolumbii, Ukrainy, Bułgarii. Rozpoczęcie jubileuszowych obchodów Mszą św. 24 czerwca o godz. 9:00 w naszym kościele. W programie obchodów również Koncert Jubileuszowy i galowy w Amfiteatrze, występy w teatrze oraz specjalna Strefa Relaksu dla gorzowian w Parku Górczyńskim przy fontannie, która będzie dostępna w dniach od 24-29 czerwca. Na większość wydarzeń – wstęp wolny. Pełny program dostępny na plakatach i na stronie internetowej: festiwal.gorzow.pl.
 16. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę w dn. 31.07 – 12.08. Szczegółowe informacje u ks. Bartłomieja.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:
  Niedziela – o ojcostwie, jako darze dla dzisiejszej rodziny.
  Gość niedzielny – temat numeru: o sanktuarium Matki Bożej w Gostyniu.
  Mały Gość NiedzielnyPolska jest NAJ… oraz niezbędnik kibica mundialu
 18. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 19. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest