X niedziela zwykła – 9 czerwca A.D.2024

Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie. (J 12, 31b-32)

 

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła. Dziękujemy za przeżytą wspólnie Eucharystię.
 2. Dzisiaj mszą świętą o 18.00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Niemcewicza 35.
 3. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po mszach wieczornych, a w niedzielę o godz. 17.30.
 4. W poniedziałek o 19.00 msza za zmarłych w hospicjum.
 5. We wtorek wspomnienie św. Barnaby, apostoła i dzień imienin naszego wikariusza – ks. Barnaby Dębickiego. Msza w intencji solenizanta o godz. 18.00.
 6. W środę po nabożeństwie wieczornym zapraszamy na spotkanie z Rzecznikiem Konsumentów dla miasta Gorzowa Wielkopolskiego, który ze swoimi współpracownikami przedstawi pokaz pt. Prawa konsumenta. Zagrożenia zakupowe, manipulacje sprzedających. Opowiedzą o konkretnych przypadkach naciągania, oszustw i manipulacji niektórych sprzedawców.
 7. Spotkanie Margaretek i Przyjaciół Paradyża w czwartek – 13 czerwca o 16.30 w sali Jana Pawła II. Po mszy św. wieczornej procesja fatimska wokół placu Jana Pawła II. Prosimy zabrać ze sobą świece i różańce.
 8. Zapraszamy do udziału w diecezjalnym odpuście ku czci Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej z Rokitna. W środę Diecezjalna Pielgrzymka Chorych, rozpoczęcie animacji o 9.30 msza święta o 11.00, uwielbienie, i posiłek. W sobotę centralne obchody, msza święta o 12.00 pod przewodnictwem kard. Gerharda Ludwika Müllera. Na sobotnie uroczystości organizujemy wyjazd autobusowy. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy do udziału w duchowym przygotowaniu do uroczystości NMP z Rokitna (18 czerwca). W niedziele modlimy się nowenną o 10.15, a w tygodniu o 17.45.
 9. Biskup diecezjalny Tadeusz Lityński przeżywa w piątek rocznicę swoich urodzin, a w najbliższą niedzielę 12. rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.
 10. Wspólnota Pustynia w Mieście zaprasza na nieszpory w intencji miasta do katedry w sobotę – 15 czerwca o godz. 18.45. Także w sobotę w naszym kościele o godz. 20.00 odbędzie się koncert w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego. Swój repertuar zaprezentuje chór Gaudete przy Stowarzyszeniu Miłośników Muzyki Chóralnej w Gorzowie Wielkopolskim.
 11. Za tydzień w poniedziałek 17 czerwca msza święta z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00 w naszym kościele. Modlitwę będzie prowadził ks. Maciej Bagdziński. W wieczerniku o 17.45 okazja do wspólnej modlitwy ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Turcji śladami Kościołów Apokalipsy oraz apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu to 23 stycznia – 1 lutego. Szczegółowe informacje na kartkach na stoliku pod filarem lub u ks. Barnaby.
 13. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Gorzowa Wielkopolskiego na Jasną Górę. Zapisy przez Internet. Szczegóły na plakatach.
 14. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny.
 15. W tym tygodniu odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Wanda Polak i Helena Krzyworączka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 16. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i dobroci, życzymy parafianom i gościom dobrego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest