X Niedziela Zwykła – 6 czerwca A.D.2021

Aklamacja (J 12, 31b-32)
Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie.

 

 1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Uczniowie Szkoły Katolickiej chcą przeprowadzić zbiórkę na pomoc choremu Aleksowi – uczniowi kl. 2 tejże szkoły. 10-latek cierpi na chłoniaka Burkitta. Jego leczenie kosztuje 30 tys. zł. Kwesta odbędzie się w przyszłą niedzielę 13.06 po każdej Mszy św.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości. Przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. W Oktawie Bożego Ciała, po nabożeństwie procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 4. Nabożeństwo o powołania i za powołanych w czwartek o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie wspólnoty Przyjaciół Paradyża.
 5. W piątek Uroczystość NSPJ. KEP zachęca, aby tego dnia, wspominając wydarzenie z 3 czerwca 1921 r., kiedy to po odzyskaniu przez Polskę nieodległości biskupi dokonali poświęcenia Ojczyzny NSPJ, cały Kościół w Polsce ponowił ten akt. Tego dnia także nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Zapraszamy członków róż różańcowych: MB z Lourdes, św. Bernadetty, Ducha Świętego, MB Pokoju, MB z Lasalette i MB Fatimskiej na Mszę w ich intencji, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę 13.06 o godz. 18.00. Po Mszy odbędzie się kolejna w tym roku procesja fatimska.
 7. Także w przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne do Bierzmowania dla całej Grupy Młodszej, czyli uczniów 7 klas. Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a późnej spotkanie.
 8. Zapraszamy młodzież do udziału w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Rokitnie w sobotę, 19 czerwca. Szczegóły na plakatach i u ks. Pawła.
 9. Od czerwca nie ma Mszy św. o 16.00, a pozostaje wakacyjna Msza św. o 20.00.
 10. Parafia pw. Najśw. Zbawiciela w Gorzowie Wlkp. organizuje kurs przedmałżeński. Odbędzie się on w dniach od 20 do 26.06. Rozpoczęcie w niedzielę Mszą św. o godz. 18.00.
 11. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 12. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Anna Szary i Justyna Rybka. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 13. Życzymy błogosławionego tygodnia i dziękujemy każdy gest dobroci oraz za każdy dar serca.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest