X niedziela zwykła – 10 czerwca A.D.2018

Teraz władca tego świata zostanie precz wyrzucony, a Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony,
przyciągnę wszystkich do siebie.
(J 12, 31b-32)

 

 1. Dzisiaj X niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przypominamy, że do końca czerwca w każdą niedzielę pozostaje Msza św. o godz. 16:00.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 3. Dzisiaj z okazji Dni Gorzowa w kaplicy parafii katedralnej zostanie odprawiona Msza św. za miasto Gorzów Wlkp. o godz. 10:30.
 4. Od 11 – 17 czerwca br. będą trwały obchody diecezjalnego odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej. W nawiązaniu do Komunikatu Księdza Biskupa zapraszamy do udziału w tygodniowych obchodach odpustu w Rokitnie.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszach św. wieczornych.
 6. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku.
 7. W środę wspomnienie św. Antoniego. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Antonii. Zapraszamy na Msze św. w jego intencji o godz. 18:00.
 8. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w procesji fatimskiej, która przejdzie drogą papieską.
 9. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Mola w intencji matek oczekujących potomstwa w czwartek o godz. 17:30.
 10. W piątek 16 czerwca po Mszy św. Wieczornej zapraszamy na nowennę Pompejańską.
 11. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 12. W sobotę rocznica święceń biskupich Biskupa Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o opieką Bożej Opatrzności.
 13. Spotkanie młodzieży do bierzmowania z grup ks. Dominika i ks. Macieja w przyszłą niedzielę o godz. 13:15.
 14. Za tydzień zbiórka do puszek na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dzieci i młodzieży z naszej parafii.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *”Niedziela”
  *”Gość niedzielny”
  a w nich relacje z ostatnich wydarzeń z naszej wspólnoty parafialnej.
 16. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce z naszej parafii do Lichenia, która odbędzie się za tydzień w sobotę dnia 16 czerwca. Zapisy w zakrystii – są jeszcze wolne miejsca. Koszt 90 zł. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 6:00. Planowany powrót w godzinach wieczornych.
 17. Najbliższy tygodniowy kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela ul. Niemcewicza. Rozpoczęcie w niedzielę 17 czerwca Mszą św. o godz. 18:00.
 18. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Wyjazd autokarem z Gorzowa, sprzed katedry, w sobotę 16 czerwca o godz. 6:00. Powrót w niedzielę (17.06.) wieczorem. Zapisy w Centrum Charytatywnym im. Jana Pawła II przy ul. Słonecznej 63.
 19. Zapraszamy na Diecezjalne Dni Młodzieży (DDM), które odbędą się w sobotę 16 czerwca w Rokitnie.  Hasło tego roku brzmi: „Do wyższych rzeczy”. Możliwość wyjazdu autokarem o godz. 12.00, powrót ok. 22.00. Koszt: 20 zł.”
 20. W sobotę i niedzielę (16-17 czerwca) odbędzie się w Gorzowie dwudniowa ewangelizacja pod nazwą STREFA MOCY prowadzona przez świeckiego ewangelizatora Witka Wilka i jego ekipę. STREFA MOCY rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:00 na placu przy pomniku św. Jana Pawła II w naszej parafii.
 21. Parafia katedralna organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Polski południowo-wschodniej i na Ukrainę do Zółkwi i Lwowa w dniach od 16-21 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii Parafii katedralnej.
 22. Zapraszamy na jubileuszowy XXV Międzynarodowy Festiwal Tańca „Folk Przystań”. W Gorzowie wystąpi 11 zespołów folklorystycznych z Malezji, Indonezji, Kolumbii, Ukrainy, Bułgarii. Rozpoczęcie jubileuszowych obchodów Mszą św. 24 czerwca o godz. 9:00 w naszym kościele. W programie obchodów również Koncert Jubileuszowy i galowy w Amfiteatrze, występy w teatrze oraz specjalna Strefa Relaksu dla gorzowian w Parku Górczyńskim przy fontannie, która będzie dostępna w dniach od 24-29 czerwca. Na większość wydarzeń – wstęp wolny. Pełny program dostępny na plakatach i na stronie internetowej: festiwal.gorzow.pl.
 23. Parafia Najświętszego Zbawiciela organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Włoch. W programie między innymi Rzym, Capri i Sycylia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w parafii Najświętszego Zbawiciela.
 24. Duszpasterstwo rolników zaprasza do uczestnictwa w pieszej pielgrzymce, która 2 lipca wyrusza z Otynia. Więcej informacji na plakatach.
 25. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę w dn. 31.07 – 12.08. Szczegółowe informacje u ks. Bartłomieja.
 26. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 27. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest