VIII Niedziela Zwykła – 3 marca A.D.2019

(Flp 2, 15d. 16a)
Jawicie się jako źródło światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia.

 

 1. Dzisiaj VIII Niedziela Zwykła.  
 2. Dzisiaj w parafii gościmy Tomasza Kancelarczyka z Bractwa Małych Stópek. Możliwość spotkania z księdzem Tomaszem o godz. 19.00 w Wieczerniku.
 3. W miniony czwartek zmarł śp. Tadeusz Krechowicz – ojciec ks. Marcina, który do niedawana posługiwał w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek o godz. 13.00 w Goszczanowie.
 4. W środę Popielec i rozpoczęcie Wielkiego Postu. W ten dzień obowiązuje post ścisły od 18. do 60. roku życia. Msze św. wg następującego porządku: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Dom Księzy Emerytów. W tym dniu także będzie nieczynna Kancelaria.
 5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Drogi Krzyżowe w każdy piątek o 17.00 dla dzieci i młodzieży a po Mszy św. wieczornej zapraszamy dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15.
 6. W I piątek Wielkiego Postu (08.03) w Kościele w całej Polsce Dzień Modlitwy i Postu za grzechy wykorzystania seksualnego osób małoletnich. W tym duchu chcielibyśmy także przeżyć najbliższą Drogę Krzyżową dla dorosłych.
 7. Zapraszamy na nauki przed chrztem rodziców i chrzestnych w najbliższy poniedziałek i wtorek
  o godz. 19.00.
  Wejście od strony Żabki.
 8. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne „Nowe życie w Duchu Św.” W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku.
 9. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w int. powołań – w czwartek o godz. 17.30.
 10. Organizujemy wyjazd mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymi przywiozą obraz św. Józefa, który rozpocznie peregrynacje po Diecezji. Wyjazd 7.03 (czw) o godz. 7.00. Szczegóły dot. zapisów w zakrystii. W związku z tym wydarzeniem w kościołach w całej Diecezji, jak i w naszej parafii modlimy nowenną do św. Józefa. Po każdej Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwą i litanią do św. Józefa.
 11. Przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych powyżej 21. roku życia rozpocznie się
  w Parafii Katedralnej przy ul. Obotryckiej dn. 9 marca o godz. 19.00.
 12. Trwają zapisy na kolonię letnią w Zakopanem z w dniach od 28.06 – 08.07. Szczegóły na stronie parafii lub u s. Beaty.
 13. Trwa akcja zbierania nakrętek dla Wiktorii. Do tej pory zebraliśmy 300 kg. Nadal można je składać w bocznej kaplicy i w zakrystii.
 14. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i miesięcznik „Różaniec”.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 16. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Elżbieta Krymowska. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest