VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja A.D.2021

Aklamacja
Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.

 

OGŁOSZENIA (23.05 –30.05.2021)

 

 1. Dzisiaj VIII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa do Uroczystości Najśw. Trójcy. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości. Przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Po każdej Mszy św. wieczornej nabożeństwa majowe ku czci NMP.
 4. W tym tygodniu przypada: w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek także o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu kolejną rocznicę swoich święceń kapłańskich obchodzi ks. Bartłomiej i ks. Paweł. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. Jubilatów. Msza św. w int. ks. Bartłomieja w środę o godz. 18.00, a w int. ks. Pawła w przyszłą niedzielę o godz. 13.15.
 6. Biura i Koła Radia Maryja działające w Diecezji proszą o udzielenie wsparcia Fundacji Lux Veritatis. Wsparcia można udzielić podpisując i wysyłając list do Prezydenta RP. Listy można pobrać ze stolików pod chórem.
 7. Zapraszamy na adorację przed Najśw. Sakramentem – dzisiaj po Mszy św. o godz. 20.00
  i do czwartku włącznie po nabożeństwie majowym.
 8. Zapraszamy na „Dzień dla Życia i Rodziny” w niedzielę 30 maja. Głównym punktem będzie Msza św. w naszym kościele o godz. 10.30 pod przewodnictwem Ks. Bpa Diecezjalnego. Mszę poprzedzi przejazd kawalkady samochodów spod Filharmonii Gorzowskiej przed pomnik św. Jana Pawła II. Chętnych, którzy chcą wziąć udział w przejeździe prosimy, aby zapisać się w zakrystii lub pod numerami telefonów zamieszczonymi na ulotce.
 9. Informujemy, że tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Gorzowa na Jasną Górę odbędzie się
  w dniach od 31 lipca do 12 sierpnia. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 10. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Życzymy błogosławionego tygodnia i dziękujemy każdy gest dobroci oraz za każdy dar serca.

 

ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz

 

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest