VII Niedziela Zwykła – 24 lutego A.D.2019

(J 13, 34)
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem.

 

 1. Dzisiaj VII Niedziela Zwykła.  
 2. Witamy w naszej parafii nowego duszpasterza Piotra – dominikanina. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Tomasza Kancelarczyka z Bractwa Małych Stópek. Ksiądz Tomasz wygłosi kazania na każdej Mszy św. podejmując tematykę pro-life.
 4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi św. W sobotę Msza św. o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 5. W najbliższy poniedziałek Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18.00.
 6. Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne „Nowe życie w Duchu Św.” W każdy czwartek po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku.
 7. Nabożeństwo za wstawiennictwem Pierwszych Męczenników Polski w int. naszej Ojczyzny
  – w czwartek o godz. 17.30.
 8. Także w czwartek o godz. 16.30 Publiczny Różaniec za grzech aborcji przy ul. Hawelańskiej.
 9. Organizujemy wyjazd mężczyzn do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymi przywiozą obraz św. Józefa, który rozpocznie peregrynacje po Diecezji. Wyjazd 7.03 (czw) o godz. 7.00. Szczegóły dot. zapisów w zakrystii. W związku z tym wydarzeniem w kościołach w całej Diecezji, jak i w naszej parafii dn. 26.02 we wtorek rozpoczniemy nowennę do św. Józefa. Po każdej Mszy św. wieczornej wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z modlitwą i litanią do św. Józefa.
 10. Spotkanie przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży z 7 i 8 klas szkoły podst. oraz 3 klas gim. w najbliższą niedzielę (03.03). Rozpoczęciem wspólną Mszą św. o godz. 13.15.
 11. Przygotowanie do bierzmowania dla osób dorosłych powyżej 21. roku życia rozpocznie się w Parafii Katedralnej przy ul. Obotryckiej dn. 9 marca o godz. 19.00.
 12. Dzisiaj po wszystkich mszach św. Caritas będzie rozprowadzać album o Rokitnie „Słowa Pasterzy Kościoła Do Pielgrzymów Rokitniańskich” oraz album o Bpie W. Plucie i jego drodze do beatyfikacji.
 13. Dzisiaj także, zbiórka do puszek na pomoc dla parafii pw. Najśw. Zbawiciela przy Niemcewicza. W dowód wdzięczności ks. Andrzej – proboszcz tamtejszej parafii – częstuje nas herbatą wyłożoną na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 14. Trwa akcja zbierania nakrętek dla Wiktorii. Do tej pory zebraliśmy 100 kg. Nadal można je składać w bocznej kaplicy i w zakrystii.
 15. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 17. Wszystkim Parafianom i przybyłym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia.
 18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Antoni Bik, Jerzy Drewnowski, Leszek Blicharski, Stefania Kwaśniewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest