VII Niedziela zwykła – 19 lutego A.D.2023

Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. (1 J 2, 5)

 

 1. Dzisiaj VII Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Na zakończenie tego Tygodnia w niedzielę – 26 lutego zapraszamy do Wieczernika na godz. 17.00 na spotkanie wszystkich tych, którym na sercu leży trzeźwość narodu oraz, którzy zmagają się z problemem alkoholowym w swoim najbliższym otoczeniu.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii dyrektora Fundacji Aniołów Miłosierdzia od s. Michaeli Rak, pana Grzegorza Kicińskiego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na jedyne na Litwie hospicjum.
 3. Razem z Apostolatem Jezusa i Maryi i Fundacją Królowej Pokoju zapraszamy do kościoła na Wieczernik z Królową Pokoju, we wtorek – 21 lutego od godz. 16.30 do 21.30. Misją tzw. Wieczerników jest wspólna modlitwa o pokój w sercach, w rodzinach, w Polsce i na świece, a zwłaszcza na Ukrainie. Więcej informacji na plakacie.
 4. W środę Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty, nawrócenia i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Msze św. w tym dniu, z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Tego dnia także będzie nieczynna kancelaria parafialna.
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowe dla dzieci w piątki o godz. 17.00, a dorosłych po Mszy św. wieczornej oraz na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Grupy Młodszej (7 klasy). Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 7. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 8. Również w czwartek Gorzowskie Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza na spotkanie o godz. 19.00 do kawiarni „Niebo w Mieście”.
 9. W piątek – 24 lutego minie rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP w niedzielę – 26 lutego, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc ofiarom wojny. Do tej pory granice Polski przekroczyło 8,5 mln uchodźców wojennych. CARITAS w różnych formach udzieliła pomocy ponad 2 mln uchodźców, w wysokości 337 mln zł. Oprócz wsparcia w Polsce, CARITAS świadczyła pomoc w Ukrainie w wysokości 260 mln zł. Najbliższa piątkowa Droga Krzyżowa odprawiona będzie w int. o pokój na Ukrainie.
 10. Nasza parafia organizuje samolotową pielgrzymkę do Medjugorie w terminie od 25.06 do 02.07. Więcej szczegółów na plakacie i u ks. Barnaby.
 11. Rozpoczęły się zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji na stronie lubuskaoaza.pl oraz u ks. Pawła.
 12. Zapraszamy na kolejne „Gorzowskie pielgrzymowanie” do Barlinka dn. 25 lutego. Wyjście o godz. 8.00 spod kościoła w Kłodawie.
 13. Przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych (od 21 roku życia), rozpocznie się w Katedrze – 4 marca o godz. 19.00, katechezy będą odbywały się w soboty do 27 maja przy ul. Obotryckiej 10.
 14. Kurs przedmałżeński w parafii Misjonarzy Oblatów przy ul. Brackiej w sobotę i niedzielę – 18 i 19 marca. Więcej szczegółów na plakacie.
 15. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 16. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Danuta Jankowiak, Zbigniew Barczyszyn, Anna Ostynowicz. W minionym tygodniu do Domu Pana odszedł także tata ks. Proboszcza – śp. Marek Kaczmarek. Ks. Proboszcz dziękuje za pamięć, dar modlitwy i za uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych. W int. wszystkich polecanych zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 17. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest