VI Niedziela zwykła – 12 luty A.D.2023

Cosimo Rosselli Kazanie na Górze, 1481-1482, Cappella Sistina, Roma

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom. (Mt 11, 25)

 

 1. Dzisiaj VI Niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. W naszej parafii witamy diakona Rafała Kierczuka, który rozpoczyna swoje praktyki duszpasterskie.
 3. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP po każdej Mszy św. zbiórka do puszek CARITAS na wsparcie poszkodowanych przez kataklizm w Turcji i Syrii.
 4. W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego jutro Ks. Bp Adrian Put odwiedzi kilku chorych z naszej parafii w ich domach z posługą sakramentalną, a o godz. 18.00 odprawi Mszę św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. Przypominamy, że sakrament ten można przyjąć będąc
  w stanie łaski uświęcającej.
 5. Jutro o godz. 19.00 w Wieczerniku spotkanie pielgrzymów wyruszających do Ziemi Świętej.
 6. W sobotę o godz. 17.00 bal karnawałowy dla dzieci. Obowiązkowe przebranie. Wstęp wolny.
 7. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli dyrektora Fundacji Aniołów Miłosierdzia od s. Michaeli Rak, pana Grzegorza Kicińskiego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na jedyne na Litwie hospicjum.
 8. Także za tydzień spotkanie formacyjne młodzieży dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania z Grupy Starszej (8 klasy). Rozpoczęcie wspólną Mszą św. o godz. 13.15, a później spotkanie.
 9. Również za tydzień o godz. 19.00 spotkanie oazy dorosłych w Wieczerniku.
 10. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity – patronki od spraw trudnych i beznadziejnych.
 11. Razem z Apostolatem Jezusa i Maryi i Fundacją Królowej Pokoju zapraszamy na „Wieczernik z Królową Pokoju”, który odbędzie się w naszym kościele we wtorek – 21 lutego od godz. 16.30 do 21.30. Misją tzw. „Wieczerników” jest wspólna modlitwa o pokój w sercach, w rodzinach, w Polsce i na świece, a zwłaszcza na Ukrainie. Więcej informacji na plakacie.
 12. Przygotowanie do Bierzmowania dla osób dorosłych (od 21 roku życia), rozpocznie się w Katedrze – 4 marca o godz. 19.00, katechezy będą odbywały się w soboty do 27 maja przy ul. Obotryckiej 10.
 13. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest