V Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca A.D.2023

Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem, kto we Mnie wierzy, nie umrze na wieki.
(J 11, 25a. 26)

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św. W tę niedzielę schola dziecięca i ministranci będą rozprowadzali palmy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd scholi i ministrantów.
 2. Rozpoczynamy rekolekcje parafialne do środy włącznie. Nauki rekolekcyjne dzisiaj na każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Zachęcamy do wielkopostnej spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św., a we wtorek dodatkowo od 16.00 do 18.00 oraz od 19.00 do 20.00. Witamy ojca rekolekcjonistę Ireneusza Byczkiewicza, redemptorystę.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w tym tygodniu wyjątkowo Droga Krzyżowa dla dzieci
  w piątek o godz. 17.00, dorosłych zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy także na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15 z obrzędem ucałowania krzyża, podczas którego będzie możliwość złożenia ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 4. Dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę żywności w pobliskich sklepach oraz zbiórkę pieniędzy na działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Z zebranej żywności oraz środków CARITAS przygotowała 90 paczek świątecznych o wartości ok. 100 zł dla potrzebujących z naszej parafii.
 5. W najbliższy piątek II Gorzowskie Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19.30, a godz. 20.45 inscenizacja Misterium Męki Pańskiej na Wzgórzu Papieskim. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 oraz Drogi Krzyżowej dla dorosłych.
 6. We wtorek ze względu na rekolekcje parafialne będzie nieczynna kancelaria parafialna.
 7. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek. Jeżeli ktoś by chciał zaprosić ks. z posługą sakramentalną do bliskiej osoby chorej, to prosimy o kontakt w zakrystii.
 8. Zapraszamy na Marsz Papieski – 2 kwietnia w 18. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00 w Katedrze i po Mszy św. przejście ulicami miasta do pomnika papieskiego przy naszej parafii. Szczegółowy plan na ulotkach, przy wyjściu z kościoła.
 9. Do 2 kwietnia w bocznych kaplicach wystawione są ikony napisane przez p. Ewę Szlempo. Zapraszamy do oglądania i nabywania.
 10. W Wielkim Tygodniu – w poniedziałek, wtorek i środę – Bp Adrian Put i Wspólnota Droga Odważnych, zapraszają na rekolekcje dla mężczyzn, które odbędą się w naszej parafii. O godz. 18.00 Msza św., a po Mszy konferencja w Wieczerniku. Szczegóły na plakacie.
 11. W poniedziałek oraz we wtorek (3 i 4 kwietnia) nauki przed chrztem dziecka dla rodziców i rodziców chrzestnych. Wejście od strony Żabki.
 12. KSP im. św. Jana Pawła II przy ul. Kućki 1, zaprasza dn. 28 marca (wt) o godz. 17.00 na Dzień Otwarty.
 13. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 14. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Janina Meczel, Elżbieta Słoma. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 15. Życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest