V niedziela Wielkiego Postu – 21 marca A.D.2021

Aklamacja (J 12,26)
Kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną; a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa.

 

 1. Dzisiaj przypada V niedziela Wielkiego Postu, a w ramach Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia obchodzimy dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
  W naszej parafii rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Witamy ojca rekolekcjonistę, ks. Henryk Kowalskiego, redemptorystę. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dzisiaj oraz od poniedziałku do środy o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od 16.00 do 18.00 i od 19.00 do 20.00. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości.
 3. W tym tygodniu ze względu na rekolekcje parafialne Kancelaria Parafialna we wtorek i środę będzie nieczynna.
 4. Nabożeństwa pasyjne: w piątki: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych po Mszy św. wieczornej. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17.15. Zebrane ofiary przy adoracji krzyża będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 5. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem V Braci Męczenników w intencji Ojczyzny oraz Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Deklaracje Duchowej Adopcji są do pobrania na stolikach, wypełnione odkładamy w czwartek również na stolikach pod chórem. Zachęcamy również do podjęcia adopcji za pośrednictwem aplikacji na telefon „Adoptuj Życie”.
 6. W piątek po Mszy św. wieczornej i Drodze Krzyżowej kolejne nabożeństwo pompejańskie.
 7. W kaplicy Jezusa Miłosiernego został wyłożony kosz na żywność, która zostanie przeznaczona na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii.
 8. Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz kolejny organizuje akcję „Paczka Dla Samotnego Seniora”. Prosimy, aby seniorzy, którzy są samotni zgłaszali się pod numerem telefonu: 600 990 394. Prosimy również sąsiadów, którzy mają wiedzę o takich osobach, aby przekazali informację i zgłosili seniora do placówek CARITAS.
 9. Zapraszamy do udziału w EDK z Gorzowa do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Szczegóły i zapisy na stornie internetowej (edk.org.pl)
 10. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 11. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Bożena Kijak, Genowefa Banyk, Juliusz Skowron oraz proboszcz parafii pw. NSPJ przy ul. Chodkiewicza – ks. Zygmunt Lisiecki. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 12. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest