V Niedziela Wielkanocna – 7 maja A.D.2023

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie.

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. Trwa miesiąc maj – miesiąc poświęcony NMP. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a niedzielę o godz. 17.30.
 2. Informujemy, że jutro odbędzie się pogrzeb p. Grażyny Lasowskiej, mamy ks. Grzegorza Laskowskiego, pochodzącego z naszej parafii. Msza św. w kościele o godz. 12.00, następnie przejazd na cmentarz komunalny.
 3. Jutro oraz we wtorek nauki przedchrzcielne o godzinie 18.45. Wejście od strony sklepu „Żabka”.
 4. Msza św. za os. zmarłe w Hospicjum Kamila jurto o godz. 19.00 w naszym kościele.
 5. Uroczystości pierwszokomunijne będziemy przeżywać w naszej parafii dla KSP w najbliższą sobotę – 13 maja o godz. 12.00, dla SP20 i dzieci z innych szkół w niedzielę – 14 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00. Prosimy, aby zaplanować udział w niedzielnej Mszy św., tak aby godzina 10.00 i 12.00 pozostały dla dzieci komunijnych i ich najbliższych. W tę niedzielę Msza św. wyjątkowo o godz. 13.30, a nie tak zwykle o godz. 13.15.
 6. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. za ministrantów, lektorów i ich rodziny, pod przewodnictwem Bpa Pawła Sochy CM. Po Mszy św. spotkanie w Wieczerniku z Ks. Bpem pt. „Męczennicy rozmawiają o ks. Franciszku Blachnickim”.
 7. Spowiedź dla dzieci z KSP w piątek o godz. 8.30, po niej Msza św. o godz. 9.00.
 8. Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo i procesję fatimską – 12 maja w piątek. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00 przy Białym Kościółku, zakończy się Mszą św. o godz. 20.00 w Katedrze.
 9. Zapraszamy na spotkania w Instytucie Bpa Wilhelma Pluty przy. ul. 30 Stycznia 1. Pierwsze na temat: „Kierunki formacji liturgicznej bpa W. Pluty w kontekście współczesnego Kościoła”, które poprowadzi ks. Tomasz Sałatka w piątek – 12 maja od godz. 16.30 – 18.00. Drugie spotkanie organizowane jest przez IPN: „Dekalog ks. J. Popiełuszki”, które poprowadzi p. Urszula Gierasimiuk w czwartek – 18 maja o godz. 17.00.
 10. W sobotę, ze względu na spowiedź dzieci przed I Komunią św., będzie nieczynna kancelaria parafialna.
 11. Zapraszamy na jednodniową pieszą pielgrzymkę w int. powołań z Paradyża do Rokitna w sobotę – 20 maja. Organizujemy wyjazd z naszej parafii do Paradyża, skąd wyruszymy we wspólnym pielgrzymowaniu. Więcej szczegółów co do zapisów i wyjazdu u ks. Pawła.
 12. Nasza parafia organizuje wyjazd na XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Wyjazd w sobotę – 3 czerwca, więcej szczegółów i zapisy na plakacie, w zakrystii i u ks. Pawła. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu młodzież od 7 kl. szkoły podstawowej i ze szkoły średniej.
 13. W poniedziałek – 15 maja o godz. 19.00 spotkanie w Wieczerniku pielgrzymów wyjeżdżających do Medjugorje z końcem czerwca.
 14. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Drogi Misyjne”.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odeszły do wieczności: śp. Rajmunda Michałek i Grażyna Laskowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest