V Niedziela Wielkanocna – 29 kwietnia A.D.2018

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.
(J 15, 4a. 5b)

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna.
 2. Dzisiaj spotkanie młodzieży klas III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania z grupy ks. Dominika o godz. 13:15.
 3. Dzisiaj odbywa się Pielgrzymka Motocyklistów ze Świebodzina do Rokitna. Rozpoczęcie przy figurze Chrystusa Króla w Świebodzinie o godz. 13:00.
 4. Dzisiaj wspólnoty neokatechumenalne zapraszają na spotkanie ewangelizacyjne przy fontannie w Parku Górczyńskim o godz. 16:00. W trakcie spotkania będą świadectwa, śpiewy i tańce. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza także do udziału w katechezach, które będą się odbywały w poniedziałki i środy po wieczornych Mszach św. w Wieczerniku.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. O godz. 13:15 z okazji jubileuszów – 40-lecia święceń kapłańskich Ks. Prałata, 30-lecia święceń kapłańskich Ks. Proboszcza i 20-lecia święceń kapłańskich Ks. Antoniego.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej kazania wygłosi Ojciec Józef Augustyn – jezuita, doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Akademii Ignatianum w Krakowie, znany rekolekcjonista, kierownik duchowy, animator rekolekcji ignacjańskich, autor wielu książek z zakresu życia duchowego. Po Mszach będzie możliwość nabycia książki pt. Listy Matki. Anny Augustyn.
 7. We wtorek 1 maja – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy.
 8. We wtorek rozpoczynamy nabożeństwa majowe poświęcone czci Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie po Mszy św. wieczornej.
 9. W czwartek 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. 3 maja zapraszamy maturzystów na Msze św. w ich intencji o godz. 18:00.
 10. W czwartek rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W tym dniu w Rokitnie odbywa się Diecezjalna Modlitwa za Ojczyznę oraz Pielgrzymka Ruchu Trzeźwości.
 11. Nabożeństwo w intencji powołań i za już powołanych w czwartek w ramach nabożeństwa majowego po Mszy św. wieczornej. Po Mszy św. i nabożeństwie spotkanie grupy Przyjaciół Paradyża.
 12. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 13. W piątek Ks. Bp. Tadeusz Lityński mieszkańcom naszej Diecezji oraz przebywającym na jej terytorium udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.
 14. W sobotę 5 maja – Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża.
 15. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 16. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 15:00.
 17. Księża odwiedzą swoich chorych w sobotę w godzinach przedpołudniowych.
 18. W sobotę Msza św. i nabożeństwo w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8:00. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.
 19. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  * ”Niedziela” – a w niej: o szczególnej roli Maryi w dziejach naszej Ojczyzny.
  * ”Gość niedzielny” – a w nim: o nowej błogosławionej Pani Hannie Chrzanowskiej – pielęgniarce pełnej poświęcenia.
 20. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce Przyjaciół Paradyża do naszego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. Wyjazd 6 maja o godz. 8:30 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy w zakrystii.
 21. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne pt. „Nowe życie w Chrystusie Jezusie (2Kor 5,17)” prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, które odbędą się od 25 do 27 maja w naszej parafii, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 20. Zapisy u liderów grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 22. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza młodzież maturalną na dni otwarte w dniach 9-10 czerwca br. Informacje na plakatach.
 23. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 24. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest