V Niedziela Wielkanocna – 2 maja A.D.2021

Aklamacja (J 15, 4a. 5b)
Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna, dziękujemy za wspólnie przeżytą Eucharystię.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości. Przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Jutro odpust ku czci NMP Królowej Polski w Bazylice w Rokitnie. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa, poprzedzona konferencją i modlitwą różańcową w int. trzeźwości. W naszej parafii porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę. Tego dnia także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci NMP, po każdej Mszy św. wieczornej.
 5. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja. Jutro Kościół Powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Za tydzień niedzielę – 9 maja – obędą się Uroczystości Komunijne w naszej parafii. W związku z tym nastąpi zmiana porządku sprawowania Eucharystii. Msze św. komunijne zaplanowane są na godz.:00, 10.30, 12.00 i 13.15, a parafian zapraszamy Msze św. o godz.: 7.00, 8.00, 14.30, 16.00, 18.00 i 20.00.
 7. Ze względu na spowiedź św. dzieci przed I Komunią św. Kancelaria Parafialna dn. 8 maja będzie nieczynna.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołania o godz. 17.30. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 00 a także nabożeństwo ku czci NSPJ.
 9. Od 4 maja rozpoczynają się zapisy na stronie internetowej lubuskaoaza.pl na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Więcej informacji co do terminów i miejsc wypoczynku na ulotkach oraz u ks. Pawła.
 10. Dziękujemy Zakładowi Obrotu Surowcami Wtórnymi „Wtórpol” za ufundowanie pojemnika na zakrętki, które stanęło na parkingu przy krzyżu misyjnym. Przypominamy, że zbieramy zakrętki dla Wiktorii Klińskiej, chorej na wrodzoną łamliwość kości.
 11. Kurs przedmałżeński w parafii pw. Chrystusa Króla (na Zawarciu) rozpocznie się w niedzielę, 16 maja Mszą św. o godz. 18.00.
 12. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Józef Racięda i Jerzy Kalepa. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Życzymy błogosławionego tygodnia i dziękujemy każdy gest dobroci oraz za każdy dar serca.

 

 1. ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest