Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia A.D.2018

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami.
(Łk 1, 28)

 

 1. Dzisiaj uroczystość NMP Częstochowskiej.
 2. Dzisiaj odbywa się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.
 3. Dzisiaj Msza św. w intencji Ks. Bartłomieja z racji Jego imienin o godz. 12:00.
 4. Z dniem 25 sierpnia br. posługę w naszej parafii rozpoczął ks. Jerzy Frejnik i ks. Paweł Grzesiak. Życzymy im wielu łask na owocną posługę duszpasterską pośród nas.
 5. W sobotę 1 września, 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny.
 6. W sobotę Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 8:00. Po Mszy św. i różańcu zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
 7. W sobotę księża odwiedzą swoich chorych w godzinach porannych.
 8. W przyszłą niedzielę 2 września – Odpust Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) w Rokitnie. W tym dniu odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie, Domowego Kościoła i Służby Liturgicznej Ołtarza do Rokitna. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej młodzież z naszej parafii. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz. 8:30. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy św. o godz. 20:00. Będzie natomiast Msza św. o godz. 16:00.
 10. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  ”Niedziela” – a w niej: o tablicach z Dekalogiem na dachach Europy.
  ”Gość niedzielny” – a w nim: ciekawy artykuł o Janie Pawle I, który wkrótce zostanie świętym.
 12. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie we wtorek i w środę bezpośrednio po Mszy św. wieczornej i w sobotę w godz. 8:30 – 10:00.
 13. Parafialny chór Gaudete wznawia po wakacjach swoją działalność liturgiczno-muzyczną. Wszystkich chętnych, którzy pragną dołączyć do wspólnoty chóralnej zapraszamy na pierwszą próbę w czwartek po Mszy św.
 14. Biuro Radia Maryja zaprasza na doroczne Dziękczynienie w Rodzinie, które odbędzie się w Toruniu w sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, w sobotę 1 września. Wyjazd autokarem z Gorzowa w sobotę o godz. 6:00 sprzed Białego Kościoła. Zapisy w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele i w Centrum Charytatywnym przy ul. Słonecznej 63.
 15. Kurs przedmałżeński w parafii p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Mieszka I w Gorzowie rozpocznie się 16 września Mszą św. o godz. 18:30 i potrwa do 23 września.
 16. Szkoła Katolicka z naszej parafii informuje, iż są jeszcze wolne miejsca w niektórych klasach.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest