Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26 listopada A.D. 2017

Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.
(Por. Mk 11, 10)

 

 1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Kościele jako Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela roku liturgicznego a także Święto Patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie – Paradyżu. W naszej wspólnocie parafialnej witamy kleryka naszego seminarium – Mateusza Caruka. Dzisiaj nabożeństwo powołaniowe o godz. 10:00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na WSD w Paradyżu.
 2. Dzisiaj spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z grupy ks. Dominika o godz. 13:15.
 3. W środę Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18:00 z udziałem mężczyzn z Róży Różańcowej modlących się za Ojczyznę. Po Mszy św. spotkanie w auli Jana Pawła II.
 4. W czwartek zapraszany na nabożeństwo różańcowe za Ojczyznę. Początek nabożeństwa o godz. 17:30. Po Mszy św. spotkanie Róży Różańcowej kobiet modlących się za Ojczyznę..
 5. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca.W przyszłą sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca o godz. 8:00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 7. W przyszłą sobotę księża odwiedzą swoich chorych w godzinach przedpołudniowych.
 8. W przyszłą sobotę o godz. 19:00 spotkanie biblijne w auli Jana Pawła II.
 9. W przyszłą niedzielę I Niedziela Adwentu. Rozpoczniemy nowy rok kościelny. Zachęcamy do włączenia się w duchowe przygotowanie na Przyjście Pana poprzez udział w Mszach św. roratnich i poprzez nasze postanowienia adwentowe.
 10. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można nabyć książkę pt. Znane bajki wierszem autorstwa pana Andrzeja Waleńskiego w cenie 35 zł. Wśród znanych bajek znajdziemy baśnie braci Grim. Będzie można także wesprzeć domowe hospicjum dla dzieci składając do puszki dobrowolną ofiarę.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  • „Gość Niedzielny“ – a w nim: dodatek: Czasopismo pt. Królowa Różańca Świętego poświęcony Nowennie Pompejańskiej.
  • „Mały Gość Niedzielny“ – a w nim: lampiony roratnie.
  • „Niedziela“ – a w niej: dodatek – jednostronicowy kalendarz na 2018r.
 12. PZC informuje, że od 3 grudnia będą rozprowadzane świece wigilijne – małe świece w cenie 6 zł a duże w cenie 13 zł. Będą również wystawione w kościele kosze na żywność przeznaczoną do paczek świątecznych. Można też do nich składać środki czystości oraz pampersy dla dzieci i dorosłych.
 13. Z naszej parafii planowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej w terminie od 28 lutego do 06 marca 2018r. Osoby zainteresowane zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 14. Dnia 8 grudnia planujemy rozpoczęcie Parafialnej Nowenny Pompejańskiej. W związku z tym zapraszamy wszystkich liderów grup parafialnych na spotkanie synodalne, które odbędzie się 4 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00.
 15. Gorzowski Teatr 8 grudnia o godz. 20:00 wystawi spektakl autorstwa Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga“ – poświęcony Św. Bratu Albertowi. W kończącym się roku tego świętego patrona warto poznać jak posługiwał ubogim. Bilety na to wydarzenie można nabyć w zakrystii w cenie 15 zł.
 16. Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna zaprasza do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Torunia z okazji XXVI rocznicy powstania Radia Maryja, która odbędzie się 2 grudnia. Wyjazd sprzed Białego Kościoła o godz. 6:00. Zapisy w Biurze Radia Maryja przy Białym Kościele.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

 

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest