Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada A.D.2020

Aklamacja (Mk 11,10)
Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.

 

 1. Dzisiaj XXXIV niedziela zwykła, ostatnia w roku liturgicznym. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj także patronalne święto Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca przeznaczona na rzecz seminarium.
 2. Przypominamy, że w związku z obostrzeniami wprowadziliśmy dodatkową Mszę św. niedzielną o godz. 20.00.
 3. Za tydzień I niedziela adwentu. Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Pamiętajmy, że adwent, to radosny czas oczekiwania na przyjście Jezusa, zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. Poświęcenie wieńca adwentowego w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00.
 4. Tradycyjnie zapraszamy na roraty dla dzieci i młodzieży od poniedziałku, 30 listopada o godz. 6.30.
 5. Od przyszłej niedzieli można nabywać pobłogosławione opłatki w zakrystii – dochód będzie przeznaczony na bieżące potrzeby parafii. W Wieczerniku do nabycia są świece CARITAS na stół wigilijny. Małe świece w cenie 6 zł, a w cenie 15 zł. Dochód ze świec wspomoże PZC oraz CARITAS Diecezjalny.
 6. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy będą głosili kazania i rozprowadzali kalendarze misyjne. Dochód zostanie przekazany na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów MN.
 7. W tym roku wyjątkowo zbiórka żywności dla potrzebujących tylko w kościele. Żywność od przyszłej niedzieli będzie można składać w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 8. W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Braci Męczenników w int. Ojczyzny.
 9. W przyszły piątek Msza św. o godz. 18.00 w int. zmarłych parafian, którzy odeszli w minionym roku. Zapraszamy rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów do wspólnej modlitwy.
 10. W kaplicy Jezusa Miłosiernego zostało zainstalowane tabernakulum do wieczystej adoracji. Inwestycja została sfinansowana dzięki ofiarności rodziców tegorocznych dzieci I komunijnych.
 11. Kancelaria Parafialna nieczynna do odwołania. We wszystkich sprawach prosimy o kontakt telefoniczny na numer dyżurny podany na stronie internetowej (797 962 203).
 12. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 13. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Janina Haniszewska i Władysław Ciesielski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 14. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest