1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
2. Dzisiaj przypada 7. rocznica święceń biskupich Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Prosimy o modlitwę.
3. Po mszy zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
4. Msza na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w środę o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30 oraz w środę przed Mszą.
5. W tym tygodniu przypada uroczystość Bożego Ciała. Zapraszamy na procesje miejską, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w parafii pw. Chrystusa Króla na Zawarciu. W ten dzień Msze św. w naszej parafii wg porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 16.00.
6. W Boże Ciało także zapraszamy na rodzinny festyn na Pl. Jana Pawła II od godz. 16.00 a o godz. 19.30 na V Koncert Uwielbienia.
7. W piątek po Bożym Ciele z racji Oktawy nie obowiązuje post.
8. Procesja Bożego Ciała ulicami naszej parafii odbędzie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00, którą odprawią księża neoprezbiterzy, którzy w ostatnim czasie posługiwali w naszej parafii – ks. Rafał Lisicki i ks. Wojciech Przyborowski. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 13.15 i o16.00, jednak po raz pierwszy zapraszamy na Mszę św. o godz. 20.00. Przejdziemy ulicami: Mikołajczyka, Pl. Jana Pawła II, KEN-a, Konarskiego, Sosnkowskiego i Janockiego. Zakończenie przy pomniku JP II. Prosimy o udekorowanie – jako znak wiary – domów na trasie procesji.
9. Zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków przed Bożym Ciałem we wtorek o godz. 17.00 przed kościołem.
10. W piątek Nabożeństwo Popejańskie o godz. 19.00.
11. Nabożeństwa Czerwcowe po mszach św. wieczornych. Od piątku także procesja dookoła kościoła z Najśw. Sakramentem w ramach Oktawie.
12. Rekolekcje z rozeznawaniem powołania dla dziewcząt od 18 r. ż. w Poznaniu u sióstr Franciszkanek. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
13. W dniach 21-23 czerwca wyrusza pielgrzymka powołaniowa do Rokitna. Rozpoczęcie w Kaplicy Katedralnej Mszą św. o godz. 7.00. Szczegóły w zakrystii.
14. Zapraszamy także do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31.07-12.08. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
15. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Józefa Kiwilsza, Maria Środecka, Łucja Szachowicz, Patryk Brzeziński, Urszula Tarasek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
18. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
  • gplus
  • pinterest