Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia A.D.2018

Chrystus został ofiarowany jako nasza Pascha. Odprawiajmy nasze święto w Panu.
(1 Kor 5, 7b-8a)

 

 1. Dzisiaj uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego.
 2. Dzisiaj i w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. według porządku niedzielnego.
 3. Taca zebrana w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.
 4. W przyszłą niedzielę kończymy Oktawę Wielkiejnocy. To także niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. będziemy modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej Diecezji.
 6. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Młodzieży Maturalnej na Jasną Górę.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. Zapraszamy na nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za już powołanych w czwartek zapraszamy o godz. 16:30.
 9. W czwartek o godz. 17:00 w naszym kościele zostaną wręczone statuetki „Człowiek człowiekowi” – nagroda jest wyróżnieniem biskupa diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej za szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego i przyznawana jest na wniosek Caritas Diecezjalnego i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Uroczystego wręczenia Statuetek dokona Bp. Tadeusz Lityński.
 10. Informujemy, że w czwartek Msza św. będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 17:00.
 11. Odnowa w Duchu Świętym wraz z Ks. Antonim zaprasza na rekolekcje „Nowe życie w Duchu Świętym”, wszystkich tych, którzy pragną doświadczyć obecności żywego Jezusa w swoim życiu. Kolejne spotkanie w czwartek po Mszy św. w salce parafialnej.
 12. W sobotę o godz. 8:00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu N.M.P. Po niej różaniec i zmiana tajemnic różańcowych.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *”Niedziela” – temat numeru: „Św. Jan Paweł II nauczał jak prorok”
  *”Gość niedzielny” – a w nim: Co to jest Triduum Paschalne i dodatek: obrazek z modlitwą św. Ojca Pio.
 14. Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne pt. „Nowe życie w Chrystusie Jezusie (2Kor 5,17)” prowadzone przez o. Jamesa Manjackala, które odbędą się od 25 do 27 maja w naszej parafii, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr. 20. Informacje dotyczące zapisów na rekolekcje na plakatach.
 15. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 16. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy pokoju w sercu, radości, spokojnego przeżywania czasu łaski. Niech Zmartwychwstały Chrystus opromienia Swoją mocą całe Wasze życie. Niech umacnia w wierze, nadziei i miłości i uzdalnia do mężnego wyznawania wiary.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest