Niedziela uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca A.D.2019

(J 16,7.13)
Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.

 

 1. Dzisiaj zakończenie Okresu Wielkanocnego – Uroczystość Zesłania Ducha Św.
 2. Za tydzień zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 3. Dzisiaj Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpoczęcie o godz. 14.30 w parafii pw. św. M. M. Kolbego przy Czereśniowej, później przemarsz na Plac JPII, Koronka do Bożego Miłosierdzia i festyn. Szczegóły na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 4. W tym tygodniu we wtorek w naszej parafii uroczystość Bierzmowania o godz. 17.00. Z rąk Bpa Tadeusza Lityńskiego 200 osób przyjmie ten sakrament. Prosimy o modlitwę w int. Kandydatów, Świadków i Rodziców. Tego dnia będzie nieczynna kancelaria parafialna.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe po mszach św. wieczornych, dzisiaj wyjątkowo nabożeństwo przed Mszą wieczorną o godz. 17.45.
 6. 15 czerwca Rejonowy Dzień Wspólnoty Odnowy w Duchu św. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 10.00.
 7. W dniach od 11-18 czerwca obchody ku czci MB Rokitniańskiej, patronki diecezji. Zakończenie Roku Jubileuszowego 350-lecia obecności obrazu MB w Rokitnie.
 8. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, w czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – tego dnia także II Procesja Fatimska, a w przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajśw.
 9. Organizujemy wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży w Rokitnie – 15 czerwca. Zapisy w zakrystii i u ks. Pawła.
 10. Zapraszamy do korzystania z oferty naszej Diecezji na wypoczynek wakacyjny dla dzieci młodzieży. Jest możliwość wyjazdu na oazy wakacyjne w różnych terminach oraz obóz biblijny. Szczegóły w zakrystii.
 11. Rekolekcje z rozeznawaniem powołania dla dziewcząt od 18 r. ż. w Poznaniu u sióstr Franciszkanek. Szczegóły na plakatach i u sióstr.
 12. Zapraszamy także do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 31.07-12.08. Szczegóły u ks. Bartłomieja.
 13. Kurs przedmałżeński w dniach od 16-22.06 w parafii pw. św. Wojciecha przy ul. Gwiaździstej. Rozpoczęcie Mszą św. 16 czerwca o godz. 18.30.
 14. Dziękujemy serdecznie Państwu Teresie i Zbigniewowi Sosulskim i ich synom Rafałowi i Marcinowi za wykonanie klęczników do naszego kościoła.
 15. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Wiesław Krajewski, Stanisław Pulik, Ryszard Kapusta, Marian Siwiński, Anna Wasilewska, Teresa Paluch, Grażyna Lisek i Teresa Łojewska Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 18. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest