Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 maja A.D.2024

„Wniebowstąpienie”, John Singleton Copley, 1775, Museum of Fine Arts Boston

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody. Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Mt 28, 19a. 20b)

 

 1. Dzisiaj niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że dzisiaj Msza święta z 13.15 jest przesunięta na 13.30. W przyszłą niedzielę Rocznica I Komunii Św. na mszy św. o godz. 10.30.
 2. Dzisiaj i w sobotę odbyły się w naszej parafii Uroczystości pierwszokomunijne. Od jutra rozpoczynamy Biały Tydzień, który potrwa do piątku.
 3. W czwartek święto św. Andrzeja Boboli. Również w czwartek nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 17.30.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 17.30.
 5. Spotkanie z serii SzachMat, czy Dogmat, temat: Maryja – Matka Kościoła, Kościół Matka. Odbędzie się w sobotę 18 maja o godz. 19.00 w Wieczerniku.
 6. Nasza parafia organizuje wyjazd organizuje wyjazd na XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Wyjazd w sobotę 1 czerwca, więcej szczegółów u ks. Rafała i w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Koszt wyjazdu 95 zł.
 7. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się 8 czerwca w Rokitnie. Więcej szczegółów u ks. Rafała i w zakrystii.
 8. Marsz dla Życia i Rodziny w Gorzowie Wielkopolskim w rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II odbędzie się 26 maja. Rozpoczęcie o godz. 13.15 przed Katedrą. Zakończenie festynem rodzinnym przy pomniku św. Jana Pawła II. Zapraszamy do udziału w wyrażaniu troski o nasze rodziny.
 9. Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Bartoszem Rajewskim proboszczem polskiej misji katolickiej w Londynie wokół jego książki „Zgorszeni Bogiem” w poniedziałek 20 maja o 19 w kawiarni „Niebo w Mieście”.
 10. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za osoby zmarłe w hospicjum św. Kamila. Msza święta będzie celebrowana w naszym Kościele w poniedziałek, czyli jutro o godz. 19.00.
 11. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej Marek Darul, Jan Pyziak, Teresa Janik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 12. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 13. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest