Niedziela Trójcy Przenajświętszej i Dzień Matki – 26 maja A.D.2024

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi. (Ap 1, 8)

 

 1. Dzisiaj niedziela Trójcy Przenajświętszej i Dzień Matki, pamiętajmy o życzeniach i modlitwie za nasze mamy. Młodzież z naszej parafii po Mszach świętych rozprowadza słodkości, które będą symboliczną cegiełką do planowanych wyjazdów oraz rekolekcji wakacyjnych dla młodzieży.
 2. Również w dzisiejszą niedziele odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny . Rozpoczęcie o godz. 13.15 przed Katedrą. Zakończenie festynem rodzinnym przy pomniku św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30; 9.00, 10.30, 12.00, 13.15 i o godz. 18.00 . Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Na Mszy św. o godzinie 13.15 będziemy przeżywali prymicje w naszej parafii ks. neoprezbitera Michała Kowalewskiego.  W oktawie Bożego Ciała od piątku do następnego piątku, czyli Uroczystości NSPJ procesja Eucharystyczna wokół kościoła po wieczornej Mszy św. z wyłączeniem niedzieli.
 4. W przyszłą niedzielę procesja Eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 13.15. Przejdziemy ulicami: Bp. Wilhelma Pluty, Mikołajczyka, placem Jana Pawła II, Komisji Edukacji Narodowej, Konarskiego, Sosnkowskiego, Janockiego, Komisji Edukacji Narodowej, placem Jana Pawła II. Zakończenie procesji przy pomniku Jana Pawła II.
 5. W piątek po Uroczystości Bożego Ciała nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. W piątek 31 maja kończymy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe po każdej Mszy św.
 7. W sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Miesiąc poświęcony NSPJ. Nabożeństwa czerwcowe od poniedziałku do soboty po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 17.30. Również w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 8.00 ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
 8. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu na Diecezjalne Dni Młodzieży, które odbędą się 8 czerwca w Rokitnie. Więcej szczegółów u ks. Rafała i w zakrystii.
 9. Za tydzień I niedziela czerwca – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 10. Na stoliku pod filarem, przy wyjściu z kościoła, do nabycia jest prasa katolicka. Dostępna jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 11. W tym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej……. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest