Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Uroczystość Świętej Trójcy – 30 maja A.D.2021

Aklamacja (Ap 1, 8)
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.

 

 1. Dzisiaj niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego – Uroczystość Świętej Trójcy. Dzisiaj także zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości. Przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Na zakończenie „Dnia dla Życia i Rodziny”, którego główne obchody odbywały się w naszej parafii, o godz. 16.00 modlitwa różańcowa na placu katedralnym.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 13.15 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, 16.00 i 20.00. Intencja z godz. 12.00 zostanie odprawiona o godz. 10.30. Po tej Mszy św. zapraszamy na procesję eucharystyczną ulicami naszej parafii: ulicą Bpa Pluty, Mikołajczyka, Pl. Jana Pawła II i zakończenie na Wzgórzu Papieskim. Prosimy o udekorowanie trasy procesji.
 5. W Boże Ciało po każdej Mszy św. krótka adoracja Najśw. Sakramentu połączona z litanią.
 6. Od wtorku po każdej Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ.
 7. Od piątku, po każdej Mszy św. wieczornej, procesja eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała, tego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Za tydzień Ks. Proboszcz będzie przeżywał swoją 33. rocznicę świeceń kapłańskich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.30 w int. Jubilata. Wieczorem zaś na Mszy o godz. 18.00 za dar kapłaństwa dziękować będą kursowi koledzy Ks. Proboszcza pod przewodnictwem Ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego.
 9. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Nabożeństwo za przyczyną św. Jana Pawła II za powołanych i o powołania za tydzień o godz. 17.30, a później spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża. W piątek jak zwykle zapraszamy na całodzienną adorację przed Najśw. Sakramentem, spowiedź św. od godz. 15.00. W sobotę Msza św. o 8.00 ze zmianą tajemnic różańca św. i nabożeństwo pierwszosobotnie. Odwiedziny chorych według stałego porządku.
 10. Zapraszamy na adorację przed Najśw. Sakramentem – dzisiaj po Mszy św. o godz. 20.00, a w tygodniu po wieczornych nabożeństwach.
 11. Od czerwca nie będzie Mszy św. o 16.00, a pozostaje wakacyjna Msza św. o 20.00.
 12. W czerwcu także nie planujemy nauk przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 13. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 14. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Anna Kowalik i Teofila Kubryń. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 15. Życzymy błogosławionego tygodnia i dziękujemy każdy gest dobroci oraz za każdy dar serca.

 

 1. ks. Bogusław Kaczmarek proboszcz
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest