Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – 14 kwietnia A.S.2019

Aklamacja (Flp 2,8-9)
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i dał Mu imię, które jest ponad wszelkie imię.

 

 1. Dzisiaj Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 2. Podobnie, jak w zeszłym roku, w naszej parafii odbywać się będą diecezjalne obchody Triduum Paschalnego. W związku z tym w Wielki Czwartek (18.04) prosimy mieszkańców pobliskich osiedli o zabranie samochodów z parkingu parafialnego w godz. od 8.00 do 13.00.

PLAN TRIDUUM PASCHALNEGO:

– WIELKI CZWARTEK

Msza św. Krzyżma pod przewodnictwem ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego z udziałem ks. biskupów i kapłanów naszej Diecezji o godz. 10.00.
Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg, także pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego o godz. 19.00. Po Mszy św. przeniesienie Najśw. Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 24.00.
Spowiedź tego dnia od 18.30 – 19.00 oraz w czasie adoracyjnym.

– WIELKI PIĄTEK

To dzień śmierci Jezusa w związku z tym prosimy o zachowanie ścisłego postu i zachęcamy do całkowitej abstynencji. Tego dnia Oaza zaprasza na tzw. „Ciemną Jutrznię” z obrzędem wygaszania świec o godz. 8.00.
Droga Krzyżowa w int. wynagradzającej za grzechy aborcji o godz. 15.00.
Liturgię Męki Pańskiej, pod przewodnictwem Ks. Bpa Stefana Regmunta, rozpoczniemy o godz. 19.00. Po Liturgii przeniesienie Najśw. Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja wg ustalonego porządku. Podczas Adoracji Krzyża będzie można złożyć tzw. jałmużnę wielkopostną.
Spowiedź od 8.00 do 19.00 oraz po Liturgii przez całą noc do 6.00 rano. Tego dnia odwiedzimy chorych wg stałego porządku. Zapraszamy także do zgłaszania osób, które chciałby skorzystać ze spowiedzi św. przyjąć Komunię św. przed Świętami.

-WIELKA SOBOTA

Poświęcenie pokarmów od 8.00 do 18.00 co pół godziny (do 15.00 w kościele a od 15.30 w Wieczerniku). Taca tego dnia przeznaczona na wymianę okien w Wieczerniku. Zapraszamy do czuwania przy Grobie Pańskim oraz do zachowania postu.
Liturgię Wigilii Paschalnej, pod przewodnictwem Ks. Bpa Pawła Sochy CM, rozpoczniemy o godz. 22.00 i zakończymy procesją rezurekcyjną. Spowiedź tego dnia od 8.00 – 15.00.

 1. W I i II dzień Świąt Wielkanocnych msze św. wg stałego porządku, a taca w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczona na KUL.
 2. W Wielką Sobotę kancelaria nieczynna.
 3. Parafialna CARITAS rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł.
 4. Zostało jeszcze kilka miejsc do kolonię do Zakopanego. Szczegóły u s. Beaty.
 5. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie oraz życzymy błogosławionego Wielkiego Tygodnia.
 6. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”
 7. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: Jan Hajdasz, Anna Szerłot, Jerzy Goliński, Jan Hadacz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest