Niedziela Palmowa – 28 marca A.D.2021

Aklamacja (Flp 2,8-9)
Dla nas Chrystus stał się posłuszny aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu. Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko.

 

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św.
 2. Przypominamy o obowiązku uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach w maseczkach ochronnych oraz przy zachowaniu stosownej odległości. Przy wejściu do zakrystii można przyjąć Komunię św. w postawie stojącej na rękę.
 3. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 4. W tym tygodniu przypada Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – Triduum Paschalne.
  W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 i adorację Najśw. Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00. Tego dnia spowiedź św. od 18.00 do 19.00.
  W Wielki Piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 8.00 do 24.00, a o godz. 15.00 na Drogę Krzyżową wynagradzającą za grzechy aborcji, o godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej i spowiedź św. od godz. 21.00 do 24.00. Tego dnia także odwiedziny chorych.
  W Wielką Sobotę adoracja Jezusa w Grobie Pańskim od godz. 8.00 do godz. 21.00.
  Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00.
 5. Decyzją KEPu ze względu na stan epidemiologiczny nie będzie w tym roku tradycyjnego poświęcenia pokarmów. Bp Diecezjalny dokona błogosławieństwa w gorzowskiej katedrze – zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych domach o godz. 11.00 za pośrednictwem transmisji TVP3 Gorzów. W domu przygotowujemy koszyk z pokarmami, stół nakryty obrusem, krzyż i zapaloną świecę.
 6. W Wielką Sobotę Kancelaria Parafialna będzie nieczynna. W kwietniu także nie planujemy nauk przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych
 7. W Niedzielę Zmartwychwstania oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg porządku niedzielnego. Zapraszamy na dodatkowe Msze św. o godz. 17.00 i 20.00. W Poniedziałek Wielkanocny taca przeznaczona na potrzeby KULu i IFT.
 8. Do nabycia jest prasa: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Barbara Leszczyk, Włodzimiera Leśniewska, Stanisława Bundziów, Józef Szymko, Mirosław Sękowski, Jan Pokorski. W ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 10. Dziękujemy za każdy gest dobroci i życzymy błogosławionego tygodnia.

 

ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest