Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia A.D.2019

Aklamacja (J 20,29)
Uwierzyłeś Tomaszu, bo Mnie ujrzałeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.

 

 1. Dzisiaj II niedziela w Okresie Wielkanocnym, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 2. Dzisiaj także zbiórka do puszek na działalność charytatywną CARITAS Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 3. We wtorek wspomnienie św. Wojciecha, patrona Polski.
 4. W tym roku przypada rocznica urodzin St. Moniuszki, dlatego za tydzień po każdej mszy św. odśpiewamy utwór „Ojcze z niebios”, którego jest kompozytorem.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzą wszyscy księża oprócz ks. Pawła.
 6. 30 kwietnia we wtorek ks. prał. Władysław obchodzi 41 rocz. święceń kapłańskich, zapraszamy na mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
 7. W środę, 1 maja, rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe po mszach św. wieczornych. Tego dnia będzie nieczynna kancelaria parafialna.
 8. 3 maja wspomnienie MB Królowej Polski, głównej patronki Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji. Msze św. wg porządku niedzielnego. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. Oaza młodzieżowa zaprasza na adorację za Ojczyznę, 3 maja, po Mszy wieczornej w kaplicy Jezusa Miłosiernego.
 10. Wspólnota neokatechumenatu zaprasza na katechezy w Wieczerniku w poniedziałki i czwartki o godz. 19.00 oraz od dzisiaj przez najbliższe 5 tygodni na akcję „Ewangelizacja na placach całego świata” w parku Górczyńskim przy fontannie, gdzie Wspólnota będzie się dzielić Dobrą Nowiną w myśl wezwania pap. Franciszka, aby wszystkim głosić Chrystusa Zmartwychwstałego.
 11. W pierwszą niedzielę maja (5.05) odbędzie się pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Seminarium. Do wyjazdu zapraszamy wszystkich zatroskanych o sprawę powołań. Zapisy w zakrystii.
 12. W przyszły czwartek nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w int. powołań – o godz. 17.30
 13. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
 14. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz każdy gest życzliwości. Życzymy także błogosławionego tygodnia.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Jolanta Ławicka, Roman Sowa, Marianna Sołodyńska, Kazimierz Skrzypczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: meczennicy.pl

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest