IX niedziela zwykła – 3 czerwca A.D.2018

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.
(J 17, 17ba)

 

 1. Dzisiaj IX niedziela zwykła w roku liturgicznym. Przypominamy, że do końca czerwca w każdą niedzielę pozostaje Msza św. o godz. 16:00.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 3. Dzisiaj dzień dziękczynienia.
 4. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Przedstawiciele tego ruchu głoszą katechezy o doskonałym nabożeństwie do NMP na podstawie „Traktatu” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Po Mszach św. będzie można nabyć wspomniany „Traktat” św. Ludwika wraz z relikwiami św. Maksymiliana Marii Kolbe i bł. Męczenników z Peru.
 5. Zapraszamy do udziału w procesji Bożego Ciała dzisiaj po Mszy św. o godz. 12:00 (przypominamy, że dzisiaj nie będzie Mszy św. o 13:15; przyjęte intencje odprawione zostaną o godz. 12:00).  Zapraszamy na tę Mszę wszystkie Dzieci Pierwszokomunijne w swoich albach. Trasa procesji: Plac Jana Pawła II, KEN, Janockiego, Dekerta, Ogińskiego, Maczka, Plac Jana Pawła II.
 6. Nauki dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka w poniedziałek i we wtorek po Mszy św. o godz. 18:45 w Auli Jana Pawła II.
 7. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza do udziału w katechezach, które będą się odbywały w poniedziałki i środy po wieczornych Mszach św. w Wieczerniku.
 8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszach św. wieczornych.
 9. We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy św. wieczornej w Wieczerniku.
 10. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o nowe powołania kapłańskie i zakonne i za już powołanych o godz. 17:30. Po Mszy św. spotkanie Przyjaciół Paradyża.
 11. Zapraszamy na Godzinę Świętą w czwartek od godz. 23:00 do 24:00.
 12. W piątek po Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i IFT w Zielonej Górze.
 14. Spotkanie młodzieży do bierzmowania z grupy ks. Dominika w przyszłą niedzielę o godz. 13:15.
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *”Niedziela” – a w niej: o Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz o zniekształcaniu prawdy o Auschwitz.
  *”Gość niedzielny” – a w nim: nowej błogosławionej – siostrze zakonnej zamordowanej przez islamistów.
 16. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce z naszej parafii do Lichenia, która odbędzie się dnia 16 czerwca. Zapisy w zakrystii – są jeszcze wolne miejsca. Koszt 90 zł. Wyjazd z parkingu przy naszym kościele o godz. 6:00. Planowany powrót w godzinach wieczornych.
 17. Już dziś zapowiadamy i zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce z Gorzowa na Jasną Górę w dn. 31.07 – 12.08. Szczegółowe informacje u ks. Bartłomieja.
 18. Z okazji Dni Gorzowa w niedzielę 10 czerwca w kaplicy parafii katedralnej zostanie odprawiona Msza św. za miasto Gorzów Wlkp. o godz. 10:30.
 19. Najbliższy tygodniowy kurs przedmałżeński odbędzie się w parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela ul. Niemcewicza. Rozpoczęcie w niedzielę 17 czerwca Mszą św. o godz. 18:00.
 20. Zapraszamy do udziału w Pielgrzymce na Jasną Górę w intencji Trzeźwości Narodu. Wyjazd autokarem z Gorzowa, sprzed katedry, w sobotę 16 czerwca o godz. 6:00. Powrót w niedzielę (17.06.) wieczorem. Zapisy w Centrum Charytatywnym im. Jana Pawła II przy ul. Słonecznej 63.
 21. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 22. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest