IV Niedziela „Laetare” Wielkiego Postu – 31 marca A.D.2019

Aklamacja (Łk 15, 18)
Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem: „Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Niebu i względem ciebie”.

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Radości „Laetare”.
 2. W minionym tygodniu do Pana odszedł ks. kan. Andrzej Garnek. Prosimy o modlitwę w intencji zmarłego.
 3. Jutro w naszym mieście gościć będzie prezydent Andrzej Duda. Spotkanie z mieszkańcami na
  Grunwaldzkim ok. godz. 17.30.
 4. W środę i czwartek gościliśmy w naszej parafii obraz św. Józefa z Kalisza. Chcielibyśmy podziękować wszystkim zaangażowanym w liturgię. Dziękujemy: Siostrom za przygotowanie kościoła i oprawę muzyczną, chórowi, LSO, grupom parafialnym oraz wszystkim przybyłym i uczestniczącym
  w uroczystości.
 5. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy Drogi Krzyżowe w każdy piątek o 17.00 dla dzieci i młodzieży a po Mszy św. wieczornej zapraszamy dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o 17.15. W czasie nabożeństw wielkopostnych ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Michał Legan. Msze św. z naukami o godz.: 7.00, 9.00, 16.30, 18.00 i 20.00. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  i dodatkowo we wtorek od 15.00 do 18.00 i od 19.00.
 7. W tym tygodniu I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Bartłomiej chorych, których otacza troską sakramentalną odwiedzi z Najśw. Sakramentem w Wielki Piątek. Pozostali księża odwiedzą chorych według stałego porządku. W I Sobotę zmiana tajemnic różańca św. z Mszą św. o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.
 8. W tym tygodniu także nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek i wtorek o godz. 18.45 w salce na parafii. Wejście od strony Żabki.
 9. Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła w int. powołań – w czwartek o godz. 17.30.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne przygotowujące do Bierzmowania dla uczniów kl. VII i VIII – po Mszy św. o godz. 13.15. Tego samego dnia, również po Mszy św. o godz. 13.15., ks. Paweł zaprasza na spotkanie organizacyjne do Wieczernika Rodziców uczniów 3 kl. gim. przygotowujących się do Bierzmowania.
 11. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka do puszek w ramach akcji „Tak! Pomagam”, można także składać żywność do specjalnie ustawionych pojemników w kaplicy MB. Caritas rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł.
 12. Kurs przedmałżeński w „Białym Kościele” od 7 kwietnia, rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 13. We wtorek 2 kwietnia na stronie: lubuskaoaza.pl rozpoczynają się zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci
  i młodzieży.
  Szczegóły u ks. Pawła.
 14. Zapraszamy do udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Są dwie trasy: Gorzów Wlkp. – Myślibórz lub Rokitno – Gorzów Wlkp. Szczegóły dot. zapisów i spraw organizacyjnych w zakrystii.
 15. Spotkanie dla młodzieży „Pan Jest z Tobą” w kaplicy katedralnej w środę o godz. 19.00.
 16. Do nabycia jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”.
 17. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie oraz życzymy błogosławionego tygodnia.
 18. Szczegółowe ogłoszenia parafialne na stronie internetowej: męczennicy.pl
 19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: ks. kan. Andrzej Garnek i Jan Ptasznik. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek – proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest