IV Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia – 24 grudnia A.D.2017

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa.
(Łk 1, 38)

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu – wieczorem Wigilia Bożego Narodzenia. Przypominamy o obowiązku Mszy św. niedzielnej. Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 16:00 i 18:00. Zapraszamy na Pasterki o godz. 22:00 i 24:00. Podczas pasterki taca przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:00 harcerze przyniosą światełko betlejemskie, które będzie można zabrać ze sobą do naszych rodzin. Kościół będzie otwarty do godz. 15:00 i będzie można odpalić swoje lampiony.
 3. W poniedziałek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu o godz. 09:00; 10:30; 12:00; 13:15; 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30 i 16:00.
 4. We wtorek wspomnienie św. Szczepana – Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 16:00
 5. W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Ofiary złożone z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 6. Nabożeństwo za wstawiennictwem Świętych Pięciu Braci Męczenników Polski w intencji Ojczyzny w czwartek o 17:30. Po Mszy św. spotkanie kobiet z różańca modlących się za Ojczyznę.
 7. W czwartek zapraszamy na „Godzinę Świętą“ od 23:00-24:00.
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie biblijne w Wieczerniku.
 9. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Msza św. w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii o godz. 10:30.
 10. Kancelaria w tym tygodniu czynna w środę po Mszy św. wieczornej. W sobotę bez zmian.
 11. W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia o godzinie 14:00 sprzed Katedry wyruszy po raz kolejny Orszak Trzech Króli. Już dziś serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła i w zakrystii:
  *„Gość Niedzielny“ – a w nim: rozmowa z Abp. Hoserem: Czy polscy katolicy mają wpływ na Europę? Znajdziemy w nim także modlitwy do wykorzystania przy wieczerzy wigilijnej.
  *„Niedziela“ – a w niej: płyta CD z kolędami w wykonaniu „Arki Noego” oraz kalendarz ze Św. Janem Pawłem II.
 13. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę oraz wszelkie okazane dobro i wsparcie.
 14. Nasze podziękowania składamy firmie „Drawex” i jej właścicielowi za wykonanie szopki bożonarodzeniowej, która znajduje się przed naszą świątynią.
 15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych na cały najbliższy tydzień, a Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.
Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest