IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia A.D.2019

Aklamacja (Mt 1,18-24)
Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel, to znaczy Bóg z nami.

 

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. W najbliższy wtorek zapraszamy na ostatnie roraty o godz. 6.30.
 2. W zakrystii do nabycia są opłatki wigilijne.
 3. Jeszcze raz dziękujemy za zaangażowanie się w akcje pomocowe CARITAS, dzięki ofiarodawcom udało nam się zebrać ponad tonę żywności.
 4. Za nami pierwsza część wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za okazaną życzliwość, wspólną modlitwę, chwilę rozmowy i ofiary złożone na rzecz parafii. Dalsza część „kolędy” po Nowym Roku.
 5. Jutro w godzinach przedpołudniowych ks. Paweł odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.
 6. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Według polskiej tradycji i zwyczajów prosimy, aby zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, odczytać fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa na początku wieczerzy, wspólnie się pomodlić i połamać się opłatkiem. Tego dnia Msze św. Pasterskie o godz. 22.00 i 24.00.
 7. Taca z Pasterek przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Bpa W. Pluty.
 8. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego a w czwartek święto św. Szczepana i II Dzień Świąt. Taca przeznaczona na KUL i nasz diecezjalny instytut filozoficzno-teologiczny. Msze św. w te dni według porządku niedzielnego.
 9. W piątek, 27 grudnia, ze względu na Oktawę Bożego Narodzenia nie obowiązuje post.
 10. W sobotę, 28 grudnia, po Mszy św. wieczornej koncert kolęd Gorzowskiej Orkiestry Dętej.
 11. W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na Mszy św. o godz. 10.30. Przy wejściu będzie można nabyć różę, które podczas Mszy św. mężowie będą ofiarowywać swoim żonom.
 12. Także w przyszłą niedzielę na mszach św. będzie kolędował zespół ZBRUCZ z Tarnopola.
 13. Już dzisiaj zapraszamy na VI edycję Orszaku Trzech Króli – 6 stycznia 2020 roku. Rozpoczęcie o godz. 13.00 przed Filharmonią Gorzowską a zakończenie na Palcu Grunwaldzkim. Szczegóły na ulotkach oraz na plakatach.
 14. Zapraszamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Podwójne świąteczne numery w cenie 10 zł.
 15. W tym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: śp. Lech Fraszczyk, Genowefa 5technij. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na rzecz parafii oraz za każdy gest życzliwości. Życzymy spokojnych ostatnich dni Adwentu oraz błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Ks. kan. Bogusław Kaczmarek proboszcz

Poleć znajomym
 • gplus
 • pinterest